Elektroenergetyka » Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe

Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe

23 lis 2021 Możliwość komentowania Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe została wyłączona Share 'Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe' on Facebook Share 'Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe' on Email Share 'Elektrownie PGE GiEK po raz kolejny z certyfikatami EMAS za działania prośrodowiskowe' on Print Friendly

Elektrownia Opole oraz Elektrownia Dolna Odra, oddziały spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, które przyznawane są podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz ekoinnowacji. 

EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme) to wspólnotowy system ekozarządzania i audytu, który jest instrumentem Unii Europejskiej przeznaczonym dla przedsiębiorstw i innych organizacji, które dobrowolnie zobowiązują się do oceny swojego wpływu
na środowisko i doskonalenia swojej działalności proekologicznej. Rejestracja w systemie ekozarządzania i audytu EMAS oznacza spełnienie przez organizację najbardziej restrykcyjnych wymagań ochrony środowiska, które zostaje potwierdzone certyfikatem przyznawanym przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Elektrownia Opole, która jako pierwsza organizacja w Polsce w 2005 r. wdrożyła europejski system EMAS, otrzymała w tym roku jubileuszowy certyfikat. To szczególne wyróżnienie otrzymało jedynie dziesięć najdłużej działających organizacji zarejestrowanych w systemie EMAS. Elektrownia Dolna Odra, która jako pierwsza w województwie zachodniopomorskim, a jako trzecia w kraju elektrownia zawodowa zarejestrowała się w systemie EMAS, otrzymała od audytorów pozytywną rekomendację do utrzymania jej w rejestrze.

– Jednym z priorytetów naszej działalności jest produkcja energii elektrycznej dla milionów polskich domów z poszanowaniem środowiska naturalnego. Certyfikaty EMAS dla Elektrowni Opole i Dolna Odra są tego najlepszym potwierdzeniem. Nasza obecność w gronie organizacji posiadających rejestrację w systemie EMAS to przykład spełniania przez nasze jednostki najbardziej wymagających norm ochrony środowiska, które określone zostały zarówno w krajowym, jak i w europejskim prawiepodkreśla Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

EMAS to obecnie najbardziej wiarygodny ze standardów zarządzania środowiskowego, który jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem. Certyfikacja Elektrowni Opole i Elektrowni Dolna Odra jest docenieniem wieloletniej działalności obu przedsiębiorstw prowadzonej
w sposób zrównoważony, przy zachowaniu wysokich standardów ekologicznych.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 23 lis 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć