Edukacja » Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej

19 lis 2021 Możliwość komentowania Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej została wyłączona Share 'Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej' on Facebook Share 'Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej' on Email Share 'Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na 1. posiedzeniu Zespołu ds. edukacji ekologicznej' on Print Friendly

Przygotowanie scenariuszy lekcyjnych na zajęcia w ramach godziny wychowawczej to główny temat rozmów podczas pierwszego posiedzenia Zespołu ds. edukacji ekologicznej, w tym klimatycznej, i promocji ekologicznych warunków życia. W spotkaniu, które odbyło się 19 listopada 2021 r., udział wziął Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé–Czetwertyński.

Jak poinformował podczas spotkania wiceminister Adam Guibourgé–Czetwertyński, 17 sierpnia br. Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Klimatu i Środowiska podpisali List intencyjny, wyrażający wolę współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej.

– Kilka miesięcy temu podpisaliśmy List intencyjny, wyrażający wolę współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej.  Jego następstwem jest powołanie Zespołu ds. edukacji ekologicznej, w tym klimatycznej, i promocji ekologicznych warunków życia, który dziś rozpoczyna swoje prace – powiedział.

W prace zespołu ds. edukacji ekologicznej, w tym klimatycznej, i promocji ekologicznych warunków życia zaangażowani są przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP, Rzecznika Praw Dziecka, Parlamentu Studentów RP oraz organizacji młodzieżowych skupionych w Klimatycznym Dialogu Młodzieżowym.

W trakcie spotkania omówione zostało pierwsze z zadań Zespołu – przygotowanie scenariuszy lekcyjnych na zajęcia w ramach godziny wychowawczej.

– To ambitne wyzwanie. Jednak łącząc siły, naszą wiedzę i doświadczenie, korzystając też ze wsparcia eksperckiego zrealizujemy ten projekt – zaznaczył.

Wiceminister wskazał także, że realizując to zadanie Ministerstwo Klimatu i Środowiska traktuje młodzież jako partnerów.

– Chcemy, aby głos młodzieży był słyszalny w tematach edukacji ekologicznej i klimatycznej. Jestem przekonany, że uda nam się wypracować scenariusze lekcyjne na zajęcia dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – zaznaczył Wiceminister Adam Guibourgé–Czetwertyński.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 19 lis 2021 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć