Elektroenergetyka

Podpisanie oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej

Wiceminister Klimatu i Środowiska, Adam Guibourgé-Czetwertyński i Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Piotr Naimski wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei Moon, Sung Wook. Spotkanie, które odbyło się w 5 listopada 2021 r. Warszawie, było okazją do podpisania wspólnego oświadczenia w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

Zarówno strona polska, jak i południowokoreańska dostrzegają potrzebę transformacji systemów energetycznych w kierunku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a także możliwości współpracy w istotnych obszarach, w tym: energii jądrowej, wodoru, CCS/CCU i baterii do aut elektrycznych. Realizując polityki energetyczne z uwzględnieniem powyższych aspektów, przedstawiciele obydwu krajów podkreślili konieczność wzmocnienia wszechstronnej współpracy w zakresie badań i rozwoju, jak i wymiany doświadczeń i kadr.

W trakcie spotkania podpisane zostało oświadczenie w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

– Transformacja energetyczna, zgodna z wymogami polityki UE, jest największym wyzwaniem, ale i szansą na rozwój gospodarczy Polski. W procesie tym Korea jest ważnym partnerem Polski – powiedział podczas spotkania Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama