News » Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty

Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty

2 lis 2021 Możliwość komentowania Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty została wyłączona Share 'Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty' on Facebook Share 'Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty' on Email Share 'Proces łączenia rynków energii w EU: trwa rejestracja na warsztaty' on Print Friendly

Na luty 2022 r. zaplanowane jest uruchomienie procesu łączenia rynków dnia następnego w oparciu o podejście flow-based w regionie Core. 22 listopada br. odbędą się poświęcone temu tematowi warsztaty.

Aby przygotować uczestników rynku do związanych z tym zmian i zapoznać ich z nowymi procedurami  strony projektu Core Flow-Based Market Coupling – czyli operatorzy systemów przesyłowych elektroenergetycznych oraz wyznaczeni operatorzy rynku energii elektrycznej (NEMO) – organizują warsztaty online.

Spotkanie adresowane jest w  szczególności do podmiotów, które jak dotąd nie śledziły postępów prac nad projektem. Tematem spotkania będą przede wszystkim zasady wyznaczania zdolności przesyłowych w oparciu o metodę flow-based. Warsztatami mogą być zainteresowane zwłaszcza przedsiębiorstwa obrotu.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału w spotkaniu, które odbędzie się 22 listopada 2021 r. w godzinach 9:00-16:00 na adres: CoreCG@magnus.nl

***

  • Projekt Core Flow-Based Market Coupling (Core FB MC) rozwija i wdraża zasady łączenia rynków dnia następnego w oparciu o podejście flow-based w regionie wyznaczania zdolności przesyłowych Core w ramach ogólnoeuropejskiego Jednolitego Łączenia Rynków Dnia Następnego (SDAC).
  • Podejście flow-based oznacza metodę wyznaczania zdolności przesyłowych, w której wymiany energii między obszarami rynkowymi są ograniczone współczynnikami rozpływu energii elektrycznej i dostępnymi marginesami na krytycznych elementach sieci.
  • Region wyznaczania zdolności przesyłowych Core składa się z granic pomiędzy obszarami rynkowymi następujących państw członkowskich UE: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Luksemburg, Holandia, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 2 lis 2021 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć