News » Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii

Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii

27 paź 2021 Możliwość komentowania Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii została wyłączona Share 'Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii' on Facebook Share 'Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii' on Email Share 'Piotr Nowak nowym Ministrem Rozwoju i Technologii' on Print Friendly

Prezydent Andrzej Duda na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego powołał Piotra Nowaka na urząd Ministra Rozwoju i Technologii.

Piotr Nowak jest absolwentem Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył także studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzone przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Uzyskał tytuł CQF – Certificate in Quantitative Finance. Piotr Nowak jest także absolwentem podyplomowego programu „International Security” na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

Z rynkiem finansowym związany od 2004 r. Pracował  w polskich i zagranicznych instytucjach finansowych zajmując się m.in. obligacjami i instrumentami pochodnymi na stopę procentową  z regionu środkowej i wschodniej Europy, instrumentami dłużnymi, indeksami giełdowymi.

Z początkiem 2015 r. rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia 2015 r. pracował w Money Makers TFI S.A.

W latach 2015-2020 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał m.in. za finansowanie budżetu państwa. Od stycznia 2021 r. do października 2021 r. doradca Szefa (Managing Director) Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektor Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych (Monetary and Capital Markets) MFW.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

 

Wpis został opublikowany 27 paź 2021 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć