Elektroenergetyka » Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska

Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska

27 paź 2021 Możliwość komentowania Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska została wyłączona Share 'Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska' on Facebook Share 'Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska' on Email Share 'Anna Moskwa nowym Ministrem Klimatu i Środowiska' on Print Friendly

Prezydent RP powołał 26 października 2021 r. Anną Moskwę na stanowisko Ministra Klimatu i Środowiska.

Anna Moskwa pochodzi z Zamościa. Ukończyła socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Uczelni Łazarskiego, na której ukończyła studia MBA.

Pełniła funkcję wiceprezesa oraz prezesa Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, w której rozpoczynała pracę jako wolontariusz. W 2010 r. kierowała polską filią organizacji Habitat for Humanity. Po 2012 r. prowadziła działalność doradczą w zakresie HR, rynku pracy i funduszy unijnych.

W latach 2016-2017 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Od 2017 do 2020 r. była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Następnie, w latach 2020-2021, pełniła funkcję Prezesa Zarządu Baltic Power. Od 2021 r. dyrektor biura ds. morskich farm wiatrowych w spółce Orlen.

Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 27 paź 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć