Ciepłownictwo » PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców

PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców

15 paź 2021 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców' on Email Share 'PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty online dla wykonawców' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już po raz trzeci zorganizowała warsztaty dla wykonawców. Potencjalni wykonawcy inwestycji spółki, mogli zapoznać się z planami inwestycyjnymi oraz modernizacjami, a także z zasadami prawidłowego przygotowania postępowań przetargowych.

Warsztaty dla potencjalnych wykonawców z branży energetycznej oraz pokrewnych to spotkanie, dzięki któremu przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z wymogami i zasadami postępowań przetargowych w PGE Energia Ciepła, a także z planowanymi modernizacjami i inwestycjami, które spółka będzie realizować w najbliższym czasie.

Organizowane przez nas co roku warsztaty dla potencjalnych wykonawców to przede wszystkim pierwszy etap przygotowania przedsiębiorców do składania ofert w postępowaniach przetargowych. Dzięki temu rzetelnie i według najwyższych standardów, w oparciu o wewnętrzne procedury Grupy PGE oraz zapisy Prawa o zamówieniach publicznych, wybieramy najlepszych polskich wykonawców w planowanych przez nas projektach inwestycyjnych – powiedział Maciej Jankiewicz, Wiceprezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

PGE Energia Ciepła prowadzi lub wkrótce rozpocznie duże projekty inwestycyjne w większości swoich elektrociepłowni, aktywnie uczestnicząc w transformacji energetycznej kraju w obszarze ciepłownictwa, której celem jest przejście na paliwo gazowe. Efektem prowadzonych i planowanych działań jest realizacja wymogów środowiskowych, a także bezpieczeństwo energetyczne i cieplne oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.

Działania PGE Energia Ciepła wpisują się w strategię Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. planowane jest korzystanie w 70% ze źródeł zero- i niskoemisyjnych w produkcji ciepła. Konieczne inwestycje w jednostki gazowe wynikać będą z potrzeb bilansowania systemu oraz umożliwienia dekarbonizacji ciepłownictwa.

W tym roku w warsztatach uczestniczyło około 700 osób z kilkudziesięciu firm.  W poprzednich dwóch edycjach wzięło udział ponad 800 osób.

PGE jest liderem procesu transformacji energetycznej w Polsce. Celem spółki jest stworzenie lokalnego łańcucha dostaw, który przyczyni się do wsparcia krajowych przedsiębiorców i tym samym da impuls polskiej gospodarce. Aby zrealizować ten cel, organizuje spotkania z obecnymi i potencjonalnymi wykonawcami. W tym roku w czerwcu PGE Polska Grupa Energetyczna przeprowadziła warsztaty informacyjne dla potencjalnych dostawców produktów i usług do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, które zgromadziły blisko 500 firm. Z kolei w maju około 200 osób z kilkudziesięciu firm wzięło udział w warsztatach online dla firm zainteresowanych współpracą z PGE Energia Odnawialna.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 15 paź 2021 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć