Sport w energetyce » Serw, set, mecz – czas na Gigantów Siatkówki

Serw, set, mecz – czas na Gigantów Siatkówki

24 wrz. 2021 Brak komentarzy Share 'Serw, set, mecz – czas na Gigantów Siatkówki' on Facebook Share 'Serw, set, mecz – czas na Gigantów Siatkówki' on Email Share 'Serw, set, mecz – czas na Gigantów Siatkówki' on Print Friendly

TAURON partnerem tytularnym Międzynarodowego Turnieju Giganci Siatkówki. Rozpoczynające się dziś trzydniowe sportowe święto dostarczy kibicom gigantycznych siatkarskich emocji. Na parkiecie w Miliczu i w Jelczu-Laskowicach zagrają m.in. topowe drużyny z Polski i Turcji, gwiazdy kadry Ireneusza Mazura oraz Grzegorza Rysia, a także finaliści turnieju Młodych Gigantów Siatkówki. Podczas turnieju rozegrany zostanie również mecz reprezentacji TAURONA z Drużyną Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska.

Turniej TAURON Giganci Siatkówki rozpocznie się w piątek (24.09) – równolegle w dwóch miastach: w Miliczu i w Jelczu-Laskowicach.

Już 24 września w ramach turnieju TAURON Giganci Siatkówki kibice obejrzą w Miliczu finał rozgrywek Młodych Gigantów Siatkówki, a także pokazowy mecz, w którym zagra eWinner Gwardia Wrocław. Tego samego dnia w Jelczu-Laskowicach reprezentacja pracowników TAURON stanie naprzeciwko Drużyny Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska. Zwieńczeniem dnia będzie natomiast starcie mistrzów świata Ireneusza Mazura z mistrzami świata Grzegorza Rysia. Na parkiecie nie zabraknie zatem największych gwiazd polskiej siatkówki ostatnich dwóch dekad.

W sobotę i w niedzielę rozegrane zostaną mecze, w których zobaczymy: PGE Skrę Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Galatasaray Stambuł i Fenerbahce HDI Stambuł. Spotkania zaplanowano w hali jelczańskiego Centrum Sporu i Rekreacji.

– Siatkówka to eksplozja pozytywnej energii, stąd ten sport doskonale wpisuje się w działalność TAURONA. Polska siatkówka z mocną ligą, w której rywalizują profesjonalne kluby walczące o najwyższe laury na arenie międzynarodowej, jedna z najlepszych na świecie reprezentacji oraz wspaniali kibice tworzący niezwykłą atmosferę podczas rozgrywek to kwintesencja sportu jaki chcemy wspierać. Siatkówka jest nam bliska również ze względu na promowane wartości, przede wszystkim zespołowość oraz szacunek, tak na parkiecie, jak i trybunach. TAURON chce być częścią świata siatkówki z całym jego bogactwem, dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem tytularnym turnieju Giganci Siatkówki. To znakomita okazja, by promować tak bliski Polakom sport, a jednocześnie zaangażować się w działanie na rzecz osób potrzebujących – mówi Artur Michałowski, p.o. Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia. 

– Bardzo się cieszę, że kolejny rok TAURON Polska Energia będzie wspierać nasz turniej. Dla wielu siatkówka w Polsce to sport numer jeden i my to rozumiemy oferując co roku rywalizację sportową na najwyższym poziomie. Gościliśmy u siebie najmocniejsze kluby z całej Europy, a także najlepsze polskie drużyny. Zbudowaliśmy markę, dzięki której możemy współpracować z takim koncernem jak TAURON. Bardzo nas to cieszy – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

TAURON już po raz trzeci został strategicznym partnerem turnieju Gigantów Siatkówki. Główną część imprezy zaplanowano na 25 i 26 września w hali sportowej w Jelczu-Laskowicach, nieopodal Wrocławia. Formuła zawodów pozostaje niezmienna – to starcie dwóch polskich i dwóch zagranicznych zespołów. Mecze będą transmitowane przez telewizję Polsat, a dochód z biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne. TAURON i Giganci Siatkówki wspierają także wschodzące talenty polskiego sportu, razem pracując przy festiwalu TAURON Młodzi Giganci Siatkówki.

TAURON od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 24 wrz. 2021 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć