News » PGE GiEK najaktywniejszą spółką na rynkach energii elektrycznej

PGE GiEK najaktywniejszą spółką na rynkach energii elektrycznej

9 wrz. 2021 Brak komentarzy Share 'PGE GiEK najaktywniejszą spółką na rynkach energii elektrycznej' on Facebook Share 'PGE GiEK najaktywniejszą spółką na rynkach energii elektrycznej' on Email Share 'PGE GiEK najaktywniejszą spółką na rynkach energii elektrycznej' on Print Friendly

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, największy krajowy producent energii należący do Grupy PGE, otrzymała od Towarowej Giełdy Energii (TGE) Platynowego Megawata za największą aktywność na rynkach energii elektrycznej w 2020 r. 

Prestiżową nagrodę Towarowej Giełdy Energii, w imieniu prezesa zarządu PGE GiEK, odebrał Jacek Górski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Wytwarzaniem PGE GiEK z rąk Prezesa TGE Piotra Zawistowskiego. Spółka PGE GiEK po raz kolejny została wyróżniona „Platynowym Megawatem” w zakresie obrotu energią elektryczną.

Jesteśmy dumni z faktu, że PGE GiEK jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa energetycznego, ale również poprzez swoje działania handlowe wpływa na wzrost płynności rynku giełdowego, przyczyniając się do transparentnej wyceny energii elektrycznej. Zostaliśmy docenieni za naszą aktywność na rynku energii w zakresie obrotu energią elektryczną, potwierdzając tym samym naszą pozycję i zaufanie, którym obdarzają nas nasi kontrahenci – podkreśla Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE GiEK. 

Lokalizacja w Krajowym Systemie Energetycznym pięciu, należących do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, elektrowni systemowych: Bełchatów, Turów, Opole, Rybnik oraz Dolna Odra, od wielu lat przekłada się na największą krajową produkcję energii elektrycznej. W ub. r. wszystkie elektrownie PGE GiEK pokryły blisko 40% krajowego zapotrzebowania na energię.

Statuetkę wręczono na uroczystej gali podczas XIII Forum Obrotu 1 września 2021 r.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 9 wrz. 2021 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć