Emisje, CO2 » Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26

Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26

29 lipiec 2021 Możliwość komentowania Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26 została wyłączona Share 'Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26' on Facebook Share 'Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26' on Email Share 'Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26' on Print Friendly

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka wziął udział w spotkaniu przygotowawczym do Konferencji Stron Konwencji UNFCCC – COP26.

25 lipca 2021 r. w Londynie rozpoczęło się ministerialne spotkanie przygotowawcze, poprzedzające listopadową konferencję COP26, która odbędzie się w Glasgow. Wzięli w nim udział ministrowie klimatu i środowiska z 51 krajów.

Brytyjski Minister Alok Sharma, Prezydent COP26, poprowadził dwudniowe spotkanie, podczas którego omówione zostały m. in. kluczowe kwestie wymagające rozwiązania – utrzymanie wzrostu średniej temperatury w granicach  1,5°C, finansowanie klimatu, adaptacja do zmian klimatu oraz sfinalizowanie Zestawu Zasad Paryskich – artykuł 6.

– Unia Europejska zobowiązała się do osiągnięcia jednego z najambitniejszych celów klimatycznych na świecie – redukcji emisji o 55% do 2030 r. w porównaniu z 1990 r. Teraz pracujemy nad jego wiarygodną realizacją. Nasze działania będą oparte na zasadach sprawiedliwej transformacji i zielonej odbudowy. Jednak żeby osiągnąć efekt w skali globalnej, wszystkie kraje muszą iść w nasze ślady – powiedział Minister Michał Kurtyka.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 29 lipiec 2021 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć