Ochrona środowiska

Minister Michał Kurtyka na spotkaniu poprzedzającym COP26

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka wziął udział w spotkaniu przygotowawczym do Konferencji Stron Konwencji UNFCCC – COP26.

25 lipca 2021 r. w Londynie rozpoczęło się ministerialne spotkanie przygotowawcze, poprzedzające listopadową konferencję COP26, która odbędzie się w Glasgow. Wzięli w nim udział ministrowie klimatu i środowiska z 51 krajów.

Brytyjski Minister Alok Sharma, Prezydent COP26, poprowadził dwudniowe spotkanie, podczas którego omówione zostały m. in. kluczowe kwestie wymagające rozwiązania – utrzymanie wzrostu średniej temperatury w granicach  1,5°C, finansowanie klimatu, adaptacja do zmian klimatu oraz sfinalizowanie Zestawu Zasad Paryskich – artykuł 6.

– Unia Europejska zobowiązała się do osiągnięcia jednego z najambitniejszych celów klimatycznych na świecie – redukcji emisji o 55% do 2030 r. w porównaniu z 1990 r. Teraz pracujemy nad jego wiarygodną realizacją. Nasze działania będą oparte na zasadach sprawiedliwej transformacji i zielonej odbudowy. Jednak żeby osiągnąć efekt w skali globalnej, wszystkie kraje muszą iść w nasze ślady – powiedział Minister Michał Kurtyka.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama