Elektroenergetyka » Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie

Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie

23 lipiec 2021 Możliwość komentowania Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie została wyłączona Share 'Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie' on Facebook Share 'Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie' on Email Share 'Kolejna runda polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie' on Print Friendly

22 lipca 2021 r., w Pradze odbyła się kolejna tura polsko-czeskich negocjacji dotyczących KWB Turów.

W dzisiejszych rozmowach uczestniczyli m. in. Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.
W ubiegłym i obecnym tygodniu  odbywały się spotkania na szczeblu eksperckim, których zadaniem było uzgodnienie kwestii technicznych dotyczących monitorowania wód podziemnych, hałasu i jakości powietrza w rejonie Turowa. Podczas dzisiejszego spotkania na szczeblu ministerialnym ustalenia eksperckie zostały omówione pod kątem wprowadzenia odpowiednich postanowień do projektu umowy.
Rozmowy polsko-czeskie będą kontynuowane podczas kolejnej rundy negocjacyjnej zaplanowanej w czwartek 29 lipca.
Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Wpis został opublikowany 23 lipiec 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć