Edukacja » TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe

TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe

14 lipiec 2021 Możliwość komentowania TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe została wyłączona Share 'TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe' on Facebook Share 'TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe' on Email Share 'TAURON i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe' on Print Friendly

Współpraca TAURON Wydobycie ze szkołami średnimi i specjalistycznymi uczelniami wyższymi zapewnia dopływ odpowiednio wykwalifikowanej kadry do zakładów górniczych spółki. W spółce ruszają praktyki studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tylko w tym roku ponad 300 uczniów ukończyło kształcenie w zawodowych klasach patronackich TAURON Wydobycie. Od 2010 r. w TAURON Wydobycie zatrudniono 250 absolwentów klas patronackich.

– Wspieramy rozwój szkolnictwa zawodowego, umożliwiając studentom kierunków technicznych nabywanie praktycznych umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy, przy wykorzystaniu infrastruktury naszych zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach – mówi Jacek Pytel, Prezes Zarządu TAURON Wydobycie.  Dzięki współpracy z renomowaną Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie jesteśmy beneficjentami profesjonalnego kształcenia kadry technicznej – dodaje prezes Pytel.

Ekologiczne aspekty procesu produkcji, logistyka, transport i spedycja, a także metody i systemy eksploatacji oraz elementy cyklu technologicznego – to niektóre przewodnie obszary tematyczne tegorocznych wakacyjnych praktyk studenckich.

 AGH kładzie silny nacisk na współpracę z przemysłem. Skutkuje to niezwykle przydatnymi praktykami zawodowymi. Nasi studenci mogą dzięki temu uczyć się od ekspertów, którzy na co dzień zajmują się eksploatacją surowców. Dzięki tego typu praktykom nasi absolwenci z kolei wchodzą na rynek pracy bogatsi o bardzo cenne doświadczenie i znajomość procesów w największych firmach z obszaru energetyki czy wydobycia złóż – podkreśla prof. Rafał Dańko, Prorektor ds. Studenckich AGH.

Zawodowe szlify w klasach patronackich

W zakresie średniego szkolnictwa zawodowego TAURON Wydobycie obejmuje umowami patronackimi 20 klas w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, w Zespole Szkół w Libiążu oraz w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

W roku szkolnym 2020-2021 w klasach patronackich Spółki w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik kształciło się 309 uczniów. Za najlepsze wyniki w nauce wyróżnienia otrzymało w tym roku 45 uczniów klas patronackich.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 14 lipiec 2021 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć