News » PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej,…

PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej, przemysłowej sieci 5G

29 czerwiec 2021 Możliwość komentowania PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej, przemysłowej sieci 5G została wyłączona Share 'PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej, przemysłowej sieci 5G' on Facebook Share 'PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej, przemysłowej sieci 5G' on Email Share 'PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze w Polsce testy prywatnej, przemysłowej sieci 5G' on Print Friendly

PKN ORLEN jako pierwszy w Polsce będzie testował prywatną, przemysłową sieć 5G w realnym środowisku zaawansowanej infrastruktury przemysłowej. Na realizację wewnętrznych testów, które zostaną przeprowadzone na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku oraz pobliskiej stacji paliw, koncern otrzymał czasowy przydział częstotliwości radiowych oraz zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

– Jesteśmy nowoczesnym koncernem multienergetycznym, który odpowiada na światowe trendy i nieustannie wdraża innowacyjne technologie. Dostrzegamy korzyści wynikające ze stosowania prywatnej przemysłowej sieci 5G. Pozwoli ona nam jeszcze lepiej wykorzystać potencjał cyfryzacji naszych procesów produkcyjnych, dzięki czemu praca Zakładu w Płocku będzie bardziej wydajna, niezawodna i dopasowana do zmieniającego się otoczenia – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Technologia 5G pozwoli w czasie rzeczywistym korzystać z ogromnej liczby danych spływających z urządzeń pomiarowych, sensorów oraz maszyn produkcyjnych. Zapewnia także niezawodność transmisji informacji w aplikacjach o znaczeniu krytycznym w zakresie sterowania i monitoringu procesów produkcyjnych.
– W przyszłości technologia 5G może znaleźć zastosowanie we wszystkich segmentach działalności PKN ORLEN. Jej testy wpisują się w strategię ORLEN2030, w ramach której realizowany jest program digitalizacji koncernu. Liczymy, że pozytywne doświadczenia z testów w Płocku pozwolą na zastosowanie podobnych, zaawansowanych rozwiązań w całej Grupie Kapitałowej ORLEN – mówi Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej, odpowiedzialna m. in. za obszar informatyki.
Testy potrwają do lutego 2022 r. i zostaną przeprowadzone w realnym otoczeniu przemysłowym infrastruktury Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Partnerami są renomowane firmy technologiczne, które dostarczą zaawansowaną technologicznie infrastrukturę sieci 5G oraz współpracujące z nią urządzenia. Wysoka przepustowość sieci w technologii 5G pozwoli przetestować rozwiązania z zakresu internetu rzeczy (IoT), analityki danych i łączności dyspozytorskiej. Testowane będą różne rozwiązania w zakresie sieci 5G, ich funkcjonalność, wydajność, jakość i bezpieczeństwo informatyczne.
Źródło: PKN ORLEN SA
Wpis został opublikowany 29 czerwiec 2021 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć