News » Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej

Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej

10 Cze 2021 Brak komentarzy Share 'Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej' on Facebook Share 'Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej' on Email Share 'Polsko-japońskie seminarium o morskiej energetyce wiatrowej' on Print Friendly

Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w polsko-japońskim seminarium poświęconym morskiej energetyce wiatrowej, które odbyło się 9 czerwca 2021 r.

Morska energetyka wiatrowa stanowi dziedzinę, w której zarówno w Polsce, jak i w Japonii następuje szereg przemian regulacyjnych i obserwuje się zwiększone zainteresowanie biznesu działaniami inwestycyjnymi. Spotkanie zorganizowano w związku z obserwowanym w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem japońskich partnerów tematyką „Zielonego Ładu” oraz planami Unii Europejskiej ws. osiągnięcia do 2050 r. neutralności klimatycznej. Stanowiło ono część cyklu polsko-japońskich seminariów poświęconych odnawialnym źródłom energii.

– Transformacja energetyczna, która odbywa się na naszych oczach, stanowi ogromne wyzwanie techniczne i finansowe. Kluczową kwestią dla jej skutecznej realizacji jest konsekwencja działań, zmierzających do osiągnięcia wyznaczonych celów oraz ich transparencja. Zależy nam na zapewnieniu obywatelom i gospodarce bezpiecznej i czystej energii, która z kolei zapewni nam konkurencyjność – powiedział Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński

– Morskie farmy wiatrowe będą odgrywać kluczową rolę w realizacji celu OZE. W Polsce zaczną one powstawać już w 2025 r. W 2030 r. chcemy osiągnąć 1/3 udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii elektrycznej – fotowoltaika będzie odpowiadać za 5-7 GW, morska energetyka wiatrowa za 5,9 GW,  lądowa energetyka wiatrowa za 8-10 GW – dodał.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 10 Cze 2021 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć