Elektroenergetyka

Minister Kurtyka o neutralności klimatycznej na „Clean Energy Ministerial”

– Dążąc do osiągnięcia neutralności klimatycznej, naszym nadrzędnym celem jest odpowiedzialna i zorientowana społecznie transformacja energetyczna. Jest to naczelna zasada przyjętej w tym roku „Polityki energetycznej Polski do 2040 roku” – powiedział Minister Klimatu i Środowiska, Michał Kurtyka podczas 12. spotkania Clean Energy Ministerial (CEM), które odbyło się 3 czerwca 2021 r.

Misją CEM jest przyśpieszenie procesu przechodzenia na czystą energię. Głównym punktem podczas spotkania było przyjęcie nowych celów strategicznych, opisanych w dokumencie CEM 3.0. Podczas sesji ministrów ogłoszono przystąpienie do forum dwóch nowych członków: Polski i Portugalii.

– Bardzo cieszymy się z możliwości przystąpienia do „Clean Energy Ministerial”. Polska jest w pełni zaangażowana w jego misję przyspieszenia transformacji energetycznej. CEM to organizacja o ogromnym potencjale i będziemy wspierać jej działania i strategię rozwoju, przedstawioną w CEM 3.0 – powiedział Minister Michał Kurtyka.

– Ścisła współpraca na forach międzynarodowych, takich jak CEM, jest ważnym elementem udanej realizacji planu globalnej transformacji energetycznej, zgodnie z celami Porozumienia paryskiego i Europejskiego Zielonego Ładu – dodał.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama