News » Wiceminister Ireneusz Zyska na inauguracji EkoMAIKA

Wiceminister Ireneusz Zyska na inauguracji EkoMAIKA

4 Maj 2021 Brak komentarzy Share 'Wiceminister Ireneusz Zyska na inauguracji EkoMAIKA' on Facebook Share 'Wiceminister Ireneusz Zyska na inauguracji EkoMAIKA' on Email Share 'Wiceminister Ireneusz Zyska na inauguracji EkoMAIKA' on Print Friendly

Edukacja ekologiczna oraz głos młodzieży w kwestiach środowiskowych to główny temat rozmów podczas inauguracji Ekologicznej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej EkoMAIKA. W wydarzeniu, które odbyło się 30 kwietnia 2021 r., udział wziął Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.

Jak podkreślił wiceminister Zyska, ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu to priorytety dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

– Polska od lat opowiada się za polityką klimatyczną, która wspiera realizację celów określonych w Porozumieniu paryskim, co potwierdziła również jako gospodarz COP24 w Katowicach w 2018 r. Jednak budowa gospodarki niskoemisyjnej to ogromne wyzwanie. Transformacja energetyczna będzie wymagała od nas głębokich zmian w wielu sektorach. Dlatego powinna być ona prowadzona przede wszystkim w sposób sprawiedliwy i zrównoważony – powiedział.

Wiceminister wskazał także, że aktywne uczestnictwo wszystkich grup społecznych i uwzględnienie ich głosu w wyznaczaniu polityki klimatyczno-energetycznej odgrywa ważną rolę.

– Cieszy nas postawa młodzieży i nauczycieli, którzy chętnie angażują się w liczne akcje mające na celu pogłębianie wiedzy o tym jak dbać o środowisko. Uważnie wsłuchujemy się w głos społeczeństwa. Chcemy, aby głos młodzieży – która jest przyszłością – był jeszcze bardziej słyszalny. Dlatego w 2020 r. Minister Klimatu I Środowiska powołał Młodzieżową Radę Klimatyczną – mówił.

W trakcie wideokonferencji wiceminister klimatu i środowiska podkreślił także rolę kształtowania i wzmacniania świadomości ekologicznej.

– Musimy pamiętać, że dbanie o środowisko naturalne jest obowiązkiem nas wszystkich, a pozornie drobne proekologiczne działania wykonane przez dużą liczbę ludzi, dają ogromne efekty – podsumował.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 4 Maj 2021 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć