News » Minister Michał Kurtyka podczas UNEA

Minister Michał Kurtyka podczas UNEA

23 Lut 2021 Brak komentarzy Share 'Minister Michał Kurtyka podczas UNEA' on Facebook Share 'Minister Michał Kurtyka podczas UNEA' on Email Share 'Minister Michał Kurtyka podczas UNEA' on Print Friendly

W Dialogu udział wzięło ok. 40 mówców – ministrów, przedstawicieli wysokiego szczebla organizacji międzynarodowych, interesariuszy i Grup większościowych ONZ.

– Chciałbym, abyśmy po COVID-19 podnieśli się z silniejsi. Niech będzie on dla nas okazją do nauki, jak lepiej wykorzystywać zasoby surowców i jak budować świat bez nierówności społecznych. W ciągu ostatnich miesięcy mieliśmy okazję przekonać się, że globalna współpraca jest niezbędna do wyjścia z pandemii – powiedział Minister Kurtyka.

W dalszej części swojego wystąpienia Minister Michał Kurtyka odniósł się do programów priorytetowych jak „Moja Woda” i „Mój Prąd”. – Staramy się wspierać polskich obywateli w ich działaniach na rzecz życia w sposób przyjazny dla środowiska. W tym celu dofinansowujemy rozwój infrastruktury mikro retencji, a także poprawę efektywności energetycznej i redukcję emisji zanieczyszczeń przez domy jedno-, a wkrótce i wielorodzinne.

Minister Kurtyka skorzystał tez z okazji, by zaprosić uczestników Zgromadzenia do wzięcia udziału w XI Światowym Forum Miejskim, które odbędzie się w przyszłym roku w Katowicach.

Spotkanie UNEA odbywa się raz na dwa lata. UNEA-5, ze względu na pandemię, została podzielona na dwie części. Pierwsza odbywa się w formie wirtualnej, a UNEA5-2, z fizycznym udziałem delegatów, planowana jest na początek 2022 r.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 23 Lut 2021 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć