CSR w energetyce » PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym…

PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”

3 Lut 2021 Brak komentarzy Share 'PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Email Share 'PGE Energia Ciepła przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od lat realizuje program „Dzielimy się ciepłem” w lokalizacjach, w których prowadzi działalność. W 2020 r. w ramach programu przekazała niemal 427 tys. zł potrzebującym z 11 miast.

W 2020 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. W ten sposób spółka wspomogła działalność szpitali, hospicjów, schronisk, fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących. To ponad 120 tys. zł więcej niż w 2019 r., wówczas dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

– PGE Energia Ciepła angażuje się w działania, które pozwalają wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców. Jako lider segmentu ciepłownictwo Grupy PGE chcielibyśmy, aby jak najwięcej rodzin i instytucji przyłączało się do ciepła sieciowego, które jest najbardziej efektywnym, bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem zaopatrzenia w ciepło. Dlatego m.in. stworzony został program „Dzielimy się ciepłem” – aby wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują i jednocześnie korzystają z ciepła sieciowego. Postrzegamy tę pomoc jako jedną z naszych misji – mówi Przemysław Kołodziejak, p. o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 3 Lut 2021 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć