Edukacja » PGNiG wspiera edukację ekologiczną

PGNiG wspiera edukację ekologiczną

18 styczeń 2021 Możliwość komentowania PGNiG wspiera edukację ekologiczną została wyłączona Share 'PGNiG wspiera edukację ekologiczną' on Facebook Share 'PGNiG wspiera edukację ekologiczną' on Email Share 'PGNiG wspiera edukację ekologiczną' on Print Friendly

Program EKOczynni to ogólnopolska inicjatywa Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, promująca postawy proekologiczne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. 20 stycznia br. w ramach promocji projektu, odbędzie się szkolenie online dla nauczycieli. Tematyka spotkania dotyczyć będzie prowadzenia projektów grupowych w szkołach.

 Społeczność międzynarodowa, firmy i organizacje coraz bardziej angażują się w programy, które w perspektywie kolejnych trzech dekad pozwolą nam osiągnąć neutralność klimatyczną. W PGNiG wierzymy, że bardzo ważną częścią tego procesu jest edukacja młodych ludzi. Kształtując wśród nich świadomość problemów ekologicznych oraz potrzebę troski o środowisko, mamy szansę zbudować lepszą i bardziej zieloną przyszłość dla kolejnych pokoleń – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Celem programu EKOczynni jest edukacja ekologiczna oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska. W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy:

  • EKO-PROJEKTY – konkurs dla szkół, w którym uczestnicy mogą zgłosić realizowany już projekt związany z ochroną środowiska lub przygotować plan nowego przedsięwzięcia. Przynajmniej cztery koncepcje otrzymają dofinansowanie na realizację. Wysokość grantu, o który mogą się ubiegać placówki to 50 tys. zł. Oprócz nagród finansowych, dla najlepszych szkół, przewidziane zostały praktyczne eko-zestawy. W konkursie mogą brać udział grupy składające się z 3 do 10 uczniów oraz nauczyciela.
  • EKO-ART – uczestnicy mają za zadanie stworzyć plakat, który w oryginalny sposób ukaże ekologiczny problem, z którym mierzy się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast, a ich autorzy wyróżnieni nagrodami.

Wydarzeniem inaugurującym program EKOczynni będzie szkolenie dla nauczycieli. Spotkanie dotyczące realizacji projektów grupowych poprowadzi Krzysztof Chojecki – nauczyciel matematyki oraz pomysłodawca i współtwórca projektu Pi-stacja. Webinar organizowany przez Fundację PGNiG odbędzie się w dniu 20 stycznia br. w godz. 19:00-20:30 w serwisie YouTube. Szkolenie jest bezpłatne i otwarte. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu EKOczynni na Facebooku: www.facebook.com/ekoczynni

Projekt jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Źródło: PGNiG SA

Wpis został opublikowany 18 styczeń 2021 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć