CSR w energetyce » Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów

Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów

10 grudzień 2020 Możliwość komentowania Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów została wyłączona Share 'Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów' on Facebook Share 'Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów' on Email Share 'Pracownicy TAURONA zaśpiewali dla małych pacjentów' on Print Friendly

Pobyt w szpitalu to dla dzieci trudne doświadczenie, a izolacja spowodowana pandemią wzmagają negatywne odczucia małych pacjentów. Dlatego TAURON wraz z Fundacją Iskierka postanowił przed Bożym Narodzeniem odczarować chociaż jeden dzień ich szpitalnego pobytu. Dzieci leczone na oddziałach pediatrycznych Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu w środę przez kilka godzin mogły zapomnieć o otaczającej je rzeczywistości.

TAURON wraz z Fundacją Iskierka zorganizowali dla małych pacjentów niezwykłe widowisko. Na dziedzińcu szpitala odbył się bożonarodzeniowy koncert. Żeby podnieść na duchu przebywających w placówce, pracownicy firmy TAURON śpiewali bożonarodzeniowe piosenki w autorskich aranżacjach. Jednocześnie wspinacze z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego przebrani w kostiumy zwierząt na linach przyczepionych do dachu wykonywali niezwykłe akrobacje i przez okna szpitalnego budynku bawili się z najmłodszymi pacjentami.

– Ostatnie bardzo trudne miesiące zdumiewają ofiarnością, hojnością i szczodrobliwością ludzi dobrej woli. Pracownicy Grupy TAURON w tym trudnym czasie pandemii chętnie oddają osocze i krew, prowadzą zbiórki dla potrzebujących, włączają się w akcje charytatywne – mówi Wojciech Ignacok, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Nasi pracownicy zaangażowali się w powstanie szpitala tymczasowego, a teraz wspólnie z Iskierką zadbali, by na dziecięcych buziach choć na chwilę pojawił się uśmiech. Szykujemy już kolejne świąteczne dzieła dobroczynne – dodaje Prezes Ignacok.

– Organizacja pokazów alpinistycznych dla chorych dzieci w SP SK nr 1 im. Prof. S. Szyszko SUM w Katowicach zorganizowana przez Tauron, Fundację Iskierka i Katowicki Klub Wysokogórski stanowi fantastyczną odskocznię od nie zawsze wesołego pobytu dzieci w szpitalu. W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, w czasie rygorystycznych obostrzeń dotyczących odwiedzin dzieci w szpitalu, bezpieczna  wizyta Super Zwierzaków, odgrywane z wysokości animacje i koncert Mikołajkowy widoczny z okien oddziałów dziecięcych stanowią wspaniałe rozświetlenie pobytu dzieci w szpitalu. To wielka satysfakcja dla organizatorów zobaczyć na twarzach chorych dzieci uśmiech i szczęście w oczach, nie ma wspanialszej nagrody – mówi dr n. med. Dariusz Budziński, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

W październiku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zorganizowano bliźniaczą akcję. Katowiccy wspinacze animowali wówczas czas maluchów leczonych na oddziale onkologicznym.

Dzięki współpracy pomiędzy TAURONEM a Fundacją ISKIERKA udało się zrealizować wiele prospołecznych przedsięwzięć Jeszcze przed wybuchem pandemii zorganizowano wielki bal karnawałowy dla najmłodszych pacjentów GCZD, wcześniej wspólnie kolędowano na oddziale Onkologii Dziecięcej. Wiosną tego roku szpitalom z południowej Polski przekazano z kolei 40 tys. maseczek. Współpraca zaowocowała także remontem dwóch oddziałów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

– Tym razem dodatkową atrakcją był koncert świątecznych piosenek przygotowany przez pracowników Tauron Polska Energia. Dzieci i ich opiekunowie włączyli się do wspólnego śpiewania, co pozwoliło choć trochę poczuć atmosferę Świąt szczególnie tym, którzy nie będą mogli ich spędzić w domu, wśród bliskich – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji Iskierka.

Piosenki świąteczne w wykonaniu pracowników Grupy TAURON będą emitowane w okresie Bożego Narodzenia na antenie Radia eM.

Więcej informacji o koncercie na stronie: www.tauron.pl/tauron/o-tauronie/tauron-dla-otoczenia/projekty/pierwsza-gwiazdka

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 10 grudzień 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć