W dobie pandemii, PGE Toruń należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, utrzymała wsparcie lokalnych wydarzeń kulturalnych, aktowości sportowej młodzieży, dzieci i osób niepełnosprawnych w Toruniu i regionie. W ten sposób toruński dostawca ciepła chce wesprzeć branże i lokalne działania, które ze względu na pandemię znalazły się w trudnej sytuacji.
PGE Toruń produkuje i dostarcza energię elektryczną i ciepło sieciowe do ponad 100 tysięcy mieszkańców. Poza swoją podstawową działalnością, zawsze wspierała toruńskie wydarzenia i inicjatywy z obszaru kultury, edukacji, sportu dzieci i osób niepełnosprawnych. W okresie pandemii, mimo konieczności optymalizacji kosztów i niższego budżetu na cele sponsoringowe i darowizny, PGE Toruń utrzymała wsparcie beneficjentów, w tym dziecięcych aktywności sportowych, wydarzeń z udziałem osób niepełnosprawnych, imprez biegowych, które w okresie letnim i jesiennym organizowane były w Toruniu.
– Pandemia dotknęła niemal wszystkie branże, w tym także artystów, których główne, a czasem jedyne źródła utrzymania zostały ograniczone. Dlatego wspierając lokalne wydarzenia i aktywności, które podczas lata i jesieni były organizowane w Toruniu, chcieliśmy pomóc zarówno artystom, jak i organizatorom. Mimo niższego budżetu na te działania, utrzymaliśmy wsparcie dla wszystkich dotychczasowych wydarzeń i działań, bo wiemy, że w tym trudnym okresie każda pomoc jest potrzebna, a my naszą społeczną odpowiedzialność rozumiemy szerzej, niż tylko produkcję energii elektrycznej i ciepła sieciowego – mówi Robert Kowalski, Prezes Zarządu PGE Toruń.
W okresie pandemii (od marca 2020 r.) PGE Toruń wsparła ponad 10 projektów: były to zarówno wydarzenia kulturalne, takie jak Auto SKYWAY Festiwal, zakończony w październiku Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest czy trwający jeszcze Artus Festiwal. Ponadto spółka wsparła też wydarzenia biegowe cieszące się popularnością mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, udział w turniejach oraz treningi m.in. młodych zawodników mini hokeja na lodzie i juniorskiego zespołu łyżwiarstwa synchronicznego – dyscypliny, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Od wielu lat PGE Toruń sponsoruje również rywalizację uczestników w ramach Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.
– W tym niełatwym czasie pandemii, organizowanie wydarzeń jest szczególnie trudne. Dlatego tym bardziej dziękuję PGE Toruń, która od wielu lat jest z nami, że również w tym roku udało się jej wesprzeć Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Dla wszystkich uczestników, coroczna Olimpiada to niezwykle ważne wydarzenia, które integruje osoby z niepełnosprawnościami z całego województwa. W tym roku, w IX edycji wzięło udział 120 osób – mówi Seweryn Smorga z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.
Warto również podkreślić, że w ramach tego wsparcia realizowany jest również mecenat nad Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. PGE Energia Ciepła, spółka do której należy PGE Toruń, objęła w tym roku mecenatem instytucje kultury wysokiej łącznie w dziewięciu miastach – Toruniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Rzeszowie, Gorzowie, w których posiada swoje aktywa ciepłownicze, stawiając sobie za cel propagowanie wśród lokalnych społeczności kultury muzycznej na najwyższym poziomie. Mecenat wspomaga te instytucje kultury w realizacji zaplanowanych repertuarów i dostosowania ich do obecnych reżimów sanitarnych wynikających z pandemii.
Źródło: PGE Energia Ciepła SA