Sport w energetyce » PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź

PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź

5 lis 2020 Możliwość komentowania PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź została wyłączona Share 'PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź' on Facebook Share 'PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź' on Email Share 'PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź' on Print Friendly

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z Akademią Widzewa Łódź. W sezonie sportowym 2020/2021 w Akademii trenować będzie ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej.

– Współpraca z Akademią Widzewa Łódź to nie pierwsza inicjatywa PGE w obszarze rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży. PGE wspiera m.in. siatkarską drużynę młodzieżową Legionovii Legionowo oraz młodych szczypiornistów z Gwardii Opole. Rozwijanie grup młodzieżowych jest ważnym elementem umów sponsoringowych zawieranych przez PGE z takimi klubami sportowymi jak na przykład klub koszykarski PGE Spójnia Stargard oraz klub piłkarski PGE FKS Stal Mielec – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE rozpoczęła współpracę z młodzieżą klubu Widzew Łódź w styczniu 2017 r., kiedy oficjalnie została partnerem Akademii Widzewa. Od tego czasu logo PGE było stałym elementem towarzyszącym rozgrywkom wszystkich drużyn młodzieżowych Widzewa Łódź, występujących między innymi w Centralnej Lidze Juniorów.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu takich firm jak PGE Polska Grupa Energetyczna, będziemy w stanie wspólnie wychować w Akademii Widzewa kolejne pokolenia utalentowanych zawodników. Warto pamiętać, że w minionych latach, w których była już z nami PGE, doczekaliśmy się młodzieżowych reprezentantów Polski z Widzewa i kilku debiutów naszych wychowanków w pierwszej drużynie. Nie byłoby to możliwe, bez zaangażowania między innymi PGE, dlatego bardzo się cieszę, nasza współpraca będzie kontynuowana – podkreśla Martyna Pajączek, Prezes Zarządu Widzew Łódź.

W Akademii Widzewa trenuje ponad 160 adeptów piłki nożnej, dla których marzeniem pozostaje założenie koszulki I drużyny Widzewa i zagranie przed jedną z najlepszych publiczności piłkarskich w Polsce.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 5 lis 2020 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć