Edukacja » Postaw na klimat!

Postaw na klimat!

19 paź 2020 Możliwość komentowania Postaw na klimat! została wyłączona Share 'Postaw na klimat!' on Facebook Share 'Postaw na klimat!' on Email Share 'Postaw na klimat!' on Print Friendly

Jesteś studentem geografii lub pochodnego kierunku? Chcesz mieć wpływ na przyszłość naszej planety? Weź udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego. Do wygrania jest nawet 1000 zł. Uwaga! Do rywalizacji przyjmowane są tylko prace indywidualne.

Postaw na klimat! – to hasło pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego. Konkurs, którego organizatorem jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jest skierowany do osób posiadających status studenta uczelni wyższej na kierunku graficznym lub pochodnym.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu na temat zmian klimatycznych, w tym działań Komisji Europejskiej lub/i roli obywateli UE w tym zakresie.

Celem inicjatywy jest rozbudzenie społecznego zainteresowania dyskusją nad przyszłością Europy. – Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej w wygłoszonym 16 września br. orędziu o stanie Unii wezwała do założenia nowego europejskiego Bauhausu – twórczej platformy współpracy architektów, inżynierów i projektantów, aby zainicjować styl architektoniczny na miarę naszych czasów, odzwierciedlający nasze aspiracje do uczynienia Europy pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu. Z kolei naszą intencją, Zespołu PIEED-Rzeszów, jest umożliwienie młodym twórcom, studentom udziału w dyskusji nad przyszłością Europy poprzez plakat jako formę wyrazu – informuje Ewa Nowak-Koprowicz, Koordynatorka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Julia Majewska z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej KE i zarazem członkini jury konkursu dodaje: Unia Europejska jako jedna największych gospodarek świata poczyniła już ogromne postępy w walce ze zmianą klimatu. Jednak nadal skala problemu może przytłaczać. Dlatego Komisja Europejska w odpowiedzi na kryzys klimatyczny przygotowała konkretny plan – to Europejski Zielony Ład. UE stawiając ambitne cele zielonej transformacji, jest już światowym liderem w walce ze zmianą klimatu. Wy możecie (Ty możesz) być liderem w swojej rodzinie, uczelni, miejscowości! Możemy zmienić sytuację, jeśli będziemy działać szybko i wspólnie. Zachęcam wszystkich do postawienia na klimat i na przyszłość naszej planety!

Do konkursu przyjmowane są tylko prace indywidualne. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 prace, przy czym każda z nich musi stanowić osobną całość. Plakat musi być zaprojektowany w układzie pionowym w rozmiarze 70 cm x 100 cm. Plik musi spełnić poniższą specyfikację: JPG, 2953 x 4134 pixeli, 150 DPI, Przestrzeń kolorów RGB. Plik/i o powyższej specyfikacji należy dostarczyć w wersji elektronicznej zgodnie z Regulaminem Konkursu(link is external).

Termin nadsyłania prac konkursowych to 30 listopada 2020 r.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody pieniężne o wartości: 1000 zł, 600 zł. Dodatkowo członkowie jury studenckiego przyznają swoje wyróżnienie w wysokości 400 zł za wybrany projekt. Jak podkreśla Sylwia Wójcik, przewodnicząca jury studenckiego, absolwentka kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna WSIiZ w Rzeszowie: Udział w konkursie to niepowtarzalna okazja by sprawdzić się jako projektant graficzny. Uczestnik konkursu będzie miał możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności podczas tworzenia prac do konkursu, a także zyska możliwość poznania inspirujących osób z branży. Udział w inicjatywie to szansa na niesamowitą przygodę, w którą warto wkroczyć.

Wszelkie informacje i zasady uczestnictwa w Konkursie dostępne są w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie: http://www.europe-direct.rzeszow.pl/konkurs/(link is external).

Źródło: Komisja Europejska w Polsce

Wpis został opublikowany 19 paź 2020 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć