30 prelegentów z kraju i świata omówi zastosowanie wodoru w gospodarstwach domowych, zalety tego alternatywnego paliwa i możliwości wdrożenia go do gospodarki. 28 i 29 września w Gdyni odbędzie się konferencja wodorowa PCHET2020, którą można śledzić online. LOTOS trzeci rok z rzędu jest Partnerem Strategicznym wydarzenia.
Polish Conference On Hydrogen Energy And Technology (PCHET) to wydarzenie organizowane od 2018 r. III edycja konferencji, którą otworzy Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. OZE, odbywa się w formule online. Pozwala ona na udział w wirtualnych prelekcjach z ekspertami z Komisji Europejskiej, Hydrogen Europe oraz organizacjami zrzeszającymi przemysł w Europie. Podczas PCHET możliwa będzie również wymiana doświadczeń z przedstawicielami wiodących firm na dynamicznie rozwijającym się i innowacyjnym rynku wodorowym. Celem konferencji jest nie tylko popularyzacja wykorzystania technologii wodorowych w Polsce, lecz także przeprowadzenie eksperckich dyskusji nad wizją oraz strategiami wdrażania technologii wodorowych do gospodarki.
Zeszłoroczna edycja zgromadziła prawie 300 uczestników reprezentujących szerokie środowisko gospodarcze, naukowo-badawcze i administracji samorządowej. Był to również początek nowej regionalnej inicjatywy – Pomorskiej Doliny Wodorowej – dzięki której można prowadzić regionalne projekty wodorowe. W tym roku liczba uczestników ma przekroczyć 400 osób. Eksperci pokażą pierwsze dobre przykłady wdrożeń w Europie, prezentacje projektów realizowanych w Polsce oraz wskazówki, jak przygotować przedsiębiorstwa i samorządy do współpracy na rzecz paliwa wodorowego w transporcie.
Konferencja PCHET2020 to kolejne z cyklu wydarzeń wodorowych zorganizowanych przez Klaster Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych koordynowany przez Regionalną Izbę Gospodarcza Pomorza. Wydarzenie można śledzić TUTAJ. Agenda do pobrania TUTAJ.
Wodór, określany mianem paliwa przyszłości, to istotny element strategii Grupy LOTOS dotyczącej paliw alternatywnych. Koncern dostrzega potencjał tego paliwa przyszłości i jest zdecydowanym liderem na polskim rynku pod względem produkcji wodoru. Działa w tej kwestii na wielu polach. Podpisał m.in. porozumienia dot. dostaw wodoru dla komunikacji miejskiej Gdyni, Wejherowa i Tczewa.
Źródło: Grupa LOTOS S.A.