CSR w energetyce » Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON…

Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)

22 Wrz 2020 Możliwość komentowania Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia) została wyłączona Share 'Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)' on Facebook Share 'Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)' on Email Share 'Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana. TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)' on Print Friendly

TAURON rozstrzygnął instagramowy konkurs #KochamŚląsk, upamiętniający setną rocznicę Powstań Śląskich. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 500 prac. Autorka najlepszej otrzymała voucher na lot balonem nad Śląskiem.

Od połowy sierpnia na instagramowym profilu TAURONA trwał konkurs #KochamŚląsk. Zadaniem użytkowników było opublikowanie na Instagramie autorskich fotografii wraz z hasztagami #KochamŚląsk i #tauron. W ciągu niespełna trzech tygodni do konkursu zgłoszono ponad 500 prac pokazujących uroki województwa śląskiego.

– Województwo śląskie, wbrew stereotypom, jest niezwykle bogate i różnorodne. To nie tylko przemysł i kopalnie, ale przede wszystkim piękna przyroda, wspaniała architektura i niezwykła kultura. Śląsk jest kolebką naszej firmy, dlatego od lat działamy na rzecz promocji regionu – mówi Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

Od 18 sierpnia do 6 września na instagramowym profilu firmy publikowane były najlepsze fotografie zgłaszane do konkursu, a ich autorzy nagrodzeni zostali zestawami upominków. Nagrodą główną był jednak lot widokowy balonem nad Śląskiem. Voucher trafił do Pani Justyny Żołny, która z użyciem drona sfotografowała panoramę Lędzin o świcie.

To jednak nie koniec akcji #KochamŚląsk. Teraz najlepsze nominowane zdjęcia zostaną pokazane na wystawach plenerowych w centrach śląskich miast.

100 lat Powstań Śląskich

Początek akcji #KochamŚląsk miał miejsce w niedzielę, 16 sierpnia kiedy to na chłodni kominowej elektrowni w Jaworznie wyświetlany był portret Wojciecha Korfantego. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika miała przypominać o setnej rocznicy Powstaniach Śląskich.

To właśnie w latach 1919-1920-1921 miały miejsce niepodległościowe zrywy, których przebieg istotnie wpłynął na późniejszą historię Śląska i Polski.

Wybór Wojciecha Korfantego jako bohatera akcji nie był przypadkowy. To właśnie ten śląski działacz uważany jest za jednego z ojców polskiej niepodległości i orędownika przyłączenia regionu do Rzeczpospolitej.

– TAURON jest jednym z głównych filarów gospodarki w tej części Polski. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do tradycji i historii. Przeszłość daje nam energię do budowania lepszej przyszłości – dodaje Zimnoch.

Zachęcamy do wykorzystania zdjęć z podpisem autorów i adnotacją – Fot. w ramach konkursu TAURONA #KochamŚląsk.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 22 Wrz 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć