News » Dobiegł końca przegląd techniczny Ekospalarni

Dobiegł końca przegląd techniczny Ekospalarni

15 Wrz 2020 Brak komentarzy Share 'Dobiegł końca przegląd techniczny Ekospalarni' on Facebook Share 'Dobiegł końca przegląd techniczny Ekospalarni' on Email Share 'Dobiegł końca przegląd techniczny Ekospalarni' on Print Friendly

W Ekospalarni dobiegł końca coroczny, obowiązkowy, planowy przegląd techniczny instalacji. Objął wszystkie istotne elementy zakładu, sprawdzone i wymienione zostały części eksploatacyjne oraz szybko zużywające się. Dzięki dokładnemu i sprawnemu przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac instalacja jest gotowa do stabilnej pracy przez kolejne osiem tys. godz.

– Jak co roku przegląd przeprowadzany był etapami, tak by czas, kiedy Ekospalarnia była całkowicie wyłączona z eksploatacji był jak najkrótszy. W pierwszej kolejności wygaszona została linia nr 1: kocioł został dokładnie wyczyszczony, sprawdzono i poddano konserwacji wszystkie elementy rusztu, przegrzewaczy pary, linii oczyszczania spalin z przeglądem i wymianą filtrów workowych, aż do wentylatorów wyciągowych komina. Następnie wyłączyliśmy linię nr 2 i tym samym rozpoczęliśmy całościowy przegląd instalacji. W tej chwili pracują już obie linie produkcyjne – tłumaczy Wojciech Wróbel, Zastępca Dyrektora Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

Czas przeglądu to dobra okazja do wprowadzenia zmian mających na celu usprawnienie pracy instalacji i ułatwienie codziennego wykonywania obowiązków załodze. – Czas bez dostaw odpadów do Ekospalarni został wykorzystany do zmiany systemu wagowego na kompatybilny ze zintegrowanym, ogólnopolskim systemem – Bazą Danych Odpadowych, co znacznie ułatwi pracę operatorów wagi – dodaje Wojciech Wróbel.

Coroczne przeglądy okresowe są standardem eksploatacyjnym dla wszystkich pracujących spalarni, zarówno w Polsce jak i za granicą. W tym roku przegląd odbywał się w wyjątkowych warunkach pandemii koronawirusa, co oznaczało szczególne obostrzenia sanitarne nałożone zarówno na firmy wykonujące prace jak i pracowników KHK SA wykonujących swoje obowiązki w lokalizacji przy ul. Giedroycia 23.

Źródło: Krakowski Holding Komunalny SA w Krakowie

Wpis został opublikowany 15 Wrz 2020 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć