Paliwa dla energetyki

Nowy raport zintegrowany – poznaj PGNiG od środka

W najnowszym raporcie zintegrowanym Grupa Kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo duży nacisk położyła na rolę gazu ziemnego jako paliwa przejściowego w transformacji energetycznej w Polsce i w Europie. Multimedialna publikacja dostępna jest pod adresem www.pgnig2019.pl.

– W zintegrowanym raporcie w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób udostępniamy informacje na temat naszej działalności. Podsumowujemy cały 2019 r., ale wskazujemy też na przedsięwzięcia podejmowane już w roku bieżącym. Wybiegamy też w przyszłość, ukazując nasze plany nie tylko na najbliższy rok-dwa, ale także w dłuższej perspektywie. Jestem przekonany, że będzie to przydatne źródło informacji na temat PGNiG nie tylko dla inwestorów, dziennikarzy i analityków, ale również dla naszych klientów – skomentował Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG.

W raporcie można znaleźć m.in. krótkie komentarze wideo Prezesa PGNiG dotyczące działalności poszczególnych segmentów GK PGNiG oraz najważniejszych wydarzeń z 2019 r. i pierwszej połowy 2020. Poza materiałami ściśle finansowymi dodatkowe informacje w dużej mierze dotyczą ogłoszonego przez Zarząd PGNiG „zielonego zwrotu”, który znajdzie odzwierciedlenie w aktualizowanej strategii Grupy Kapitałowej. Wiele miejsca poświęcono perspektywom Grupy, które w dużej mierze powiązane są z zagadnieniami klimatycznymi.  Dodatkowo treści raportu opisujące działalność oraz plany strategiczne zostały w szczegółowy sposób odniesione do realizacji celów zrównoważonego rozwoju Agendy ONZ 2030.

– Od kilku lat znajdujemy się w krajowej czołówce jeśli chodzi o tworzenie raportów zintegrowanych, ale zależało nam na tym, aby jeszcze bardziej podnieść jakość integracji. Przy tworzeniu materiału bazowaliśmy na najlepszych światowych praktykach i standardach. Tym samym  jeszcze mocniej powiązaliśmy ze sobą aspekty finansowe i niefinansowe dotyczące poszczególnych segmentów, dzięki czemu możliwe jest pełne i zwięzłe pokazanie, jak tworzona jest wartość w przedsiębiorstwie – podkreślił Przemysław Wacławski, Wiceprezes Zarządu PGNiG ds. Finansowych. 

Zaprezentowane w interaktywnej  formie dane finansowe, operacyjne i giełdowe od 2015 r. pozwalają użytkownikowi na samodzielne wygenerowanie wykresów uwzględniających interesujące go aspekty. Na stronie znaleźć można także przydatne przeliczniki dotyczące objętości węglowodorów, a także grafiki i wykresy obrazujące otoczenie rynkowe i makroekonomiczne.

Zintegrowany Raport Grupy Kapitałowej PGNiG za 2019 rok dostępny jest na stronie: www.pgnig2019.pl.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Działy

Reklama