Sport w energetyce

Energetycy TAURONA zagrają z gwiazdami siatkówki

W najbliższy piątek startuje turniej TAURON Giganci Siatkówki. Zawody otworzy mecz reprezentacji TAURONA z Drużyną Gwiazd, którą poprowadzi Ireneusz Mazur. W sobotę na parkiet wyjdą zawodowcy z najmocniejszych polskich klubów siatkarskich. Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na rzecz lokalnego szpitala. 

Najbliższy weekend będzie pełen siatkarskich emocji. W Kępnie między 28 a 30 sierpnia rozegrany zostanie turniej TAURON Giganci Siatkówki. Zagrają w nim cztery najlepsze zespoły z PlusLigi: VERVA Warszawa, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz Trefl Gdańsk.

To jednak nie wszystko. Podczas turnieju zaplanowano bowiem mecz pomiędzy gigantami siatkówki sprzed lat – mistrzami świata i Europy oraz reprezentacją składającą się z pracowników Grupy TAURON. Drużynę Gwiazd, w której zagrają m.in. Mariusz Wlazły, Dawid Murek i Piotr Gruszka poprowadzi trener Ireneusz Mazur.

– Ten turniej to eksplozja pozytywnej energii. Będą zarówno emocje wynikające ze sportowej rywalizacji, jak i dobra energia płynąca ze wspierania potrzebujących. Mam nadzieję, że niezwykle emocjonujący będzie również mecz, w którym Drużyna Gwiazd zagra z pracownikami TAURONA – mówi Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

Drużynę TAURONA reprezentować będą zawodnicy, którzy chociaż na co dzień pracują w obszarze dystrybucji, mają doświadczenie z różnych poziomów siatkarskich rozgrywek.

Pracownicy TAURONA zdobywali już złote medale w Mistrzostwach Polski Energetyków w siatkówce halowej i plażowej. Choć są to pracownicy z różnych oddziałów i lokalizacji, to stanowią zgrany zespół, który łączy miłość do siatkówki i radość ze sportowej rywalizacji. W reprezentacji firmy grać będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jedną z zawodniczek, która będzie miała okazję zmierzyć się z gwiazdami siatkówki, jest Ewa Groń, Rzecznik Prasowy TAURON Dystrybucja.

– Mam świadomość, że staniemy naprzeciw armat, ale postaramy się pokazać, że nasze umiejętności, wieloletnie zgranie i wola walki przechylą szalę zwycięstwa na naszą stronę. Na pewno nie będziemy odpuszczać. Liczymy na  gorący doping publiczności – mówi Ewa Groń.

Giganci Siatkówki to charytatywny turniej, który odbędzie się po raz 11. W Kępnie rozegrany zostanie już po raz trzeci. Bilety można kupić na stronie www.pk.kepno.pl oraz w dniu wydarzenia w kasie QARIUM Kępno. Komu nie uda się kupić biletów, będzie mógł oglądać transmisję na kanale Polsat Sport.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama