News » Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu

Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu

31 Lip 2020 Możliwość komentowania Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu została wyłączona Share 'Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu' on Facebook Share 'Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu' on Email Share 'Dotacja na modernizację sieci ciepłowniczej w Nowym Sączu' on Print Friendly

Budowa i modernizacja 1,2 km sieci ciepłowniczej oraz instalacja 23 indywidulanych węzłów cieplnych to inwestycja w Nowym Sączu, na którą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy ponad 2,5 mln zł z unijnego budżetu POIiŚ 2014-2020. Cały projekt pochłonie 3,7 mln zł.

Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia „Modernizacja sieci ciepłowniczej w MPEC Nowy Sącz – etap 2” 28 lipca br. podpisali: Wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz Prezes MPEC Sp. z o.o. w Nowym Sączu Paweł Kupczak.

Eko-inwestycja przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii pierwotnej o 13 625,00 GJ/r., spadku emisji pyłów o 0,29 Mg/r. oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych o 1 018 tony równoważnika CO2/r.

Na ten cel Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu otrzyma dotację w ramach I osi priorytetowej POIiŚ 2014-2020 Zmniejszenie emisyjności gospodarki, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, dla którego NFOŚiGW jest Instytucją Wdrażającą.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 31 Lip 2020 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć