EkoMobility

Energa rozwija elektromobilność i zachęca do korzystania z dofinansowań

EnerGO! to propozycja Energi Obrotu skierowana do firm, które chcą przyciągnąć klientów biznesowych posiadających pojazdy elektryczne bądź zapewnić źródło ładowania dla własnej floty samochodów. Oferta jest też dobrą okazją do skorzystania z dostępnych od niedawna dofinansowań do pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

Oferta EnerGO!, polegająca na montażu i obsłudze indywidualnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, jest atrakcyjnym rozwiązaniem m.in. dla przedsiębiorców, którzy w swojej działalności korzystają z floty pojazdów elektrycznych. Usługi Energi Obrotu pozwolą nie tylko zapewnić im źródło zasilania w postaci stacji wolnostojącej lub ściennej (tzw. wallbox), ale też np. monitorować pracę urządzenia. Zebrane w ten sposób dane pozwolą m.in. na optymalizację pracy pojazdów elektrycznych i ich bardziej wydajne użytkowanie.

EnerGO! to też oferta dla firm, które chcą przyciągnąć do siebie klientów, dla których ekologia i ukierunkowany na ochronę środowiska charakter działalności gospodarczej mają istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji konsumenckich. Monitoring pracy takiego urządzenia może być źródłem cennych danych, które pozwolą firmom lepiej rozpoznać oczekiwania klientów i jeszcze lepiej dostosować do nich swoje usługi.

Usługi dostosowane do potrzeb

Oferta EnerGO! dostępna jest w dwóch wariantach: Start i Now. Wariant Start jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które dopiero myślą o montażu własnej stacji. Energa Obrót w ramach kompleksowej usługi przeprowadzi w takiej firmie audyt instalacji elektrycznej i jej przebudowę, zainstaluje urządzenie oraz dokona jego konfiguracji. Klient może zdecydować się na montaż stacji stojącej lub wiszącej. Oferta dotyczy zarówno stacji o standardowej szybkości ładowania z mocą do 22 kW, jak i stacji szybkiego ładowania z mocą do 150 kW.

Wariant Now to natomiast propozycja dla tych, którzy mają już własną stację, ale chcieliby efektywniej wykorzystać potencjał elektromobilności poprzez włączenie ładowarki do sieci Energi.

W obu wariantach klient może skorzystać z profesjonalnej obsługi zarządzania stacją, otrzymywać okresowe raporty z ładowań lub zyskać dostęp do systemu, w którym taki monitoring będzie mógł prowadzić samodzielnie. Co więcej, jeśli przedsiębiorca ma umowę sprzedaży energii elektrycznej z Energą Obrotem, dana stacja otrzyma certyfikat, który gwarantuje, że zasilana jest energią z odnawialnych źródeł.

Stacje mogą być skonfigurowane na dwa sposoby: do pracy offline bądź online. W pierwszym przypadku korzystanie z nich jest swobodne, wystarczy podpiąć się do urządzenia. W trybie online stacja jest połączona z systemem IT Energi Obrotu, a skorzystanie z niej wymaga posiadania karty RFiD.

Oferta EnerGO! wpisuje się w dynamiczne działania prowadzone przez Energę w obszarze elektromobilności. Obecnie w sieci własnej Grupy Energa znajdują się 44 ogólnodostępne stacje ładowania. Energa przygotowuje się również do wdrożenia innowacyjnego na polskim rynku pilotażu trzech urządzeń instalowanych na słupach oświetleniowych. Aby skorzystać z oferty EnerGO! wystarczy wysłać zapytanie na adres emobility@energa.pl lub wypełnić formularz na stronie internetowej eMobility.

Programy dofinansowań

Oferta EnerGO! jest też o tyle atrakcyjna, że w jej ramach eksperci spółki wesprą klientów zainteresowanych zakupem stacji ładowania w składaniu wniosków o dofinansowanie ze specjalnych programów rządowych, które rozpoczęły się 26 czerwca br.:

  • Zielony samochód – kierowany do osób fizycznych, które chcą kupić samochód elektryczny,
  • KOLIBER – kierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, które chcą wykorzystywać zakupiony samochód jako taksówkę,
  • eVAN – kierowany do przedsiębiorców, którzy chcą kupić minibusa.

Z punktu widzenia osób korzystających z EnerGO! ważne jest, że w ramach programów KOLIBER lub eVAN oprócz dofinansowania na zakup e-auta istnieje też możliwość uzyskania dopłaty do 5 tys. zł do zakupu i montażu stacji ładowania.

Programy Zielony Samochód, KOLIBER i eVAN prowadzone są przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: ENERGA SA

Działy

Reklama