Paliwa dla energetyki

PKN Orlen rozbudowuje Zakład Produkcyjny w Płocku

Stawiamy dziś na inwestycje, bo inwestycje to koło zamachowe dla całej polskiej gospodarki – powiedział Wicepremier Jacek Sasin podczas inauguracji nowego projektu rafineryjnego w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku.

Minister Aktywów Państwowych odwiedził w poniedziałek zakłady rafineryjne i petrochemiczne PKN Orlen w Płocku. W trakcie swojej wizyty wziął udział w oficjalnym rozpoczęciu projektu instalacji Visbreakingu, czyli specjalnej infrastruktury rafineryjnej, która pozwoli zoptymalizować wytwarzanie produktów na bazie ropy naftowej. Finalizacja inwestycji umożliwi spółce zwiększenie zysku operacyjnego nawet o 415 mln zł rocznie.

Zdaniem Wicepremiera Jacka Sasina polska gospodarka najtrudniejszy czas ma już za sobą. Teraz na nowo zaczyna się odbudowywać, dlatego potrzebne są jej ambitne, prowadzone na dużą skalę inwestycje.

Wzrost i inwestycje spółek Skarbu Państwa to gwarancja wzrostu gospodarczego, który przekłada się na zwiększenie możliwości finansowych polskich firm – podkreślił Wicepremier Jacek Sasin. – Zarówno wielkie inwestycje krajowe, jak i te lokalne, będą stanowiły impuls do dalszego rozwoju naszego kraju – dodał.

Minister Aktywów Państwowych wskazał, że Instalacja Visbreakingu w płockiej rafinerii to doskonały przykład rozwoju core businessu spółki. – PKN ORLEN inwestuje w rozwój firmy i wzmocnienie swoich fundamentów na przyszłość. Dziś inaugurujemy projekt, który pozwoli znacząco zwiększyć zysk spółki – ocenił Wicepremier Jacek Sasin. – PKN ORLEN oprócz Instalacji Visbreakingu realizuje w Płocku także inne, bardzo ważne dla przyszłości koncernu projekty. W ramach strategicznego Programu Rozwoju Petrochemii powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe, miejsce, w którym będą przenikać się światy biznesu i nauki – dodał.

Dodatkowym punktem wydarzenia w płockiej rafinerii była uroczystość przekazania przez PKN Orlen 32 nowoczesnych samochodów dla Krajowej Administracji Skarbowej. Nowe pojazdy pozwolą na dalsze sprawniejsze przeciwdziałanie oszustwom podatkowym na rynku paliw – Jeszcze lepszy pobór należności podatkowych i celnych, oraz walka z szarą strefą w obrocie paliwami bezpośrednio przełożą się na realny wzrost wpływów do budżetu państwa i przychodów rzetelnie wypełniających swoje obowiązki podatkowe przedsiębiorstw – podsumował Minister Aktywów Państwowych.

Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych

Działy

Reklama