Paliwa dla energetyki

Terminal LNG: wykonawca I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG wchodzi na teren budowy

Polskie LNG przekazało wykonawcy część terenu Terminalu LNG w Świnoujściu na potrzeby organizacji zaplecza budowy dla Projektu SCV. Pomimo pandemii koronawirusa termin realizacji I etapu rozbudowy pozostaje utrzymany – planowana data zakończenia prac to grudzień 2021 r. 

Zakres I etapu Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu (Projekt SCV) obejmuje zaprojektowanie instalacji oraz montaż m.in. dwóch dodatkowych regazyfikatorów LNG i pomp kriogenicznych. Inwestycja ma na celu rozszerzenie funkcjonalności i zdolności technicznej obiektu, w tym w szczególności osiągnięcie zdolności regazyfikacyjnej na poziomie 7,5 mld m3 gazu rocznie.

Urządzenia zostały zamówione przez spółkę Polskie LNG w ramach dostaw inwestorskich w październiku i listopadzie 2019 r. Wybór wykonawcy Projektu SCV i podpisanie umowy z konsorcjum firm PORR i TGE nastąpiło w lutym 2020 r.

Spółka Polskie LNG posiada wszystkie wymagane prawem decyzje niezbędne do prowadzenia robót budowlanych. Prace realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem – data zakończenia inwestycji to grudzień 2021 r.

– Przekazanie terenu wykonawcy to ważny etap poprzedzający rozpoczęcie prac budowlanych na terminalu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji na jesieni tego roku rozpoczną się prace związane z realizacją fundamentów dla dodatkowych regazyfikatorów (SCV) powiedział Krzysztof Jackowski, Wiceprezes spółki Polskie LNG i GAZ-SYSTEM.

Rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu jest objęta dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: VII, DZIAŁANIE: 7.1 w ramach projektu pod nazwą: „Rozszerzenie funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Działy

Reklama