CSR w Energetyce

W Gdańsku drzwi otworzymy łokciem. Polska jako druga w Europie testuje Fortum Vipu

Restauracje i bary w Polsce znów otwierają drzwi dla swoich gości. Ze względu na długie zamknięcie w domach z powodu epidemii koronawirusa, można spodziewać się prawdziwego szturmu – drzwi do ulubionych restauracji będą otwierane często i przez wiele osób. To niestety doskonały sposób na rozprzestrzenianie koronawirusa. Jak temu zaradzić?

Z pomocą przychodzi fińska innowacja, która nie dość, że pozwala bezpieczniej otwierać drzwi, to jest do tego przyjazna środowisku. Teraz możemy ją przetestować w Polsce.

Bezpieczeństwo z recyklingu

Fortum Vipu (fin. dźwignia oraz ang. Virus Prevention Unit – jednostka do zapobiegania wirusom) to specjalna nakładka na drzwi i klamki, dzięki której można je otwierać łokciem. W ten sposób unikamy kontaktu dłoni i palców z klamką, przez którą mogą przenosić się wirusy. Co więcej, uchwyt jest przyjazny środowisku – został wykonany z Fortum Circo®, surowca pochodzącego z recyklingu plastiku.

– Wizja Fortum opiera się na dążeniu do czystszego świata. Chodzi nie tylko o świat, oparty na „czystej” energii, ale także świat, w którym ograniczamy ilość odpadów, a z tych, których nie możemy uniknąć tworzymy coś nowego. To kwintesencja gospodarki obiegu zamkniętego. Fortum Vipu jest przykładem realizacji tej koncepcji. Cieszymy się, że to rozwiązanie nie tylko wpisuje się w naszą strategię, ale odpowiada także na aktualne potrzeby społeczeństwa – mówi Jacek Ławrecki, Rzecznik Prasowy Fortum.

Polska zaraz po Finlandii

Pierwsze testy Fortum Vipu rozpoczęły się już w kwietniu w Helsinkach. Polska to drugi po Finlandii kraj, w którym możemy przetestować takie rozwiązanie.

Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce możemy przetestować fińską nakładkę na klamki. Zobaczymy, jak sprawdzi się w praktyce, ale muszę powiedzieć, że już budzi duże zainteresowanie – tak wśród pracowników, jak i klientów. Mam nadzieję, że wszyscy przekonamy się do otwierania drzwi łokciem – tak jest po prostu bezpieczniej. – podsumowuje Bartosz Jurewicz, Bar Manager w JUNGLA Cocktail & Tapas Bar w Gdańsku.

Gdańska restauracja to pierwszy lokal w Polsce, w którym można przetestować fińskie nakładki na drzwi. Doświadczenia z Gdańska i Helsinek zostaną wykorzystane w dalszych etapach prac nad produktem.

Źródło: Grupa Fortum

Działy

Reklama