CSR w Energetyce

TAURON wśród najlepszych polskich pracodawców

TAURON znalazł się w pierwszej 15-stce najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce. W corocznym rankingu firmy Randstad przebadano 150 przedsiębiorstw. Jednocześnie firma zajmuje 11 pozycję na liście 500 największych pracodawców, publikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.

TAURON znalazł się na 14 miejscu na liście najatrakcyjniejszych polskich pracodawców. Miejsce w czołówce tego rankingu oraz na „Liście 500” publikowanej przez „Rzeczpospolitą” potwierdzają wiodącą pozycję koncernu na rynku pracy. To efekt wieloletniej strategii i spójnej polityki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Otrzymane wyróżnienie to sygnał, że obrana przez nas ścieżka jest właściwa. Zostaliśmy docenieni jako lider rynku pracy – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Model zarządzania zasobami ludzkimi TAURONA pozwala na efektywne i właściwe wykorzystanie wiedzy i umiejętności naszych pracowników, którzy są dla nas najcenniejszym kapitałem. Chcemy być uznawani za pracodawcę odpowiedzialnego nie tylko wobec pracowników, ale także wobec otoczenia społecznego, stąd włączamy się aktywnie w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu –podkreśla Prezes Grzegorczyk.

TAURON został doceniony przede wszystkim za dobrą kondycję finansową, korzystanie z najnowszych technologii i stabilność zawodową, jaką zapewnia swoim pracownikom.

Badanie Randstad Employer Brand jest reprezentatywnym badaniem, przeprowadzanym wśród 10% populacji, która zna markę pracodawcy. Na całym świecie co roku bierze w nim udział 200 tys. respondentów w 32 krajach.

Ankietowani odpowiadają na pytania dotyczące wymarzonego miejsca pracy, na które składają się m.in.: atrakcyjność wynagrodzenia, stabilność zatrudnienia, atmosfera w pracy, możliwość rozwoju zawodowego, a także równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Dla respondentów bardzo ważna jest także sytuacja finansowa firmy oraz jej reputacja.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu 2020 r. W wyniku pandemii COVID-19 raport krajowy został poszerzony o dodatkowe analizy, które pomogą w przyszłości prognozować zmiany zachodzące na rynku pracy w związku z epidemią.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama