CSR w Energetyce

PGE Energia Ciepła partnerem Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Kot Ciepłosław zaprasza na przegląd filmowy dla najmłodszych widzów – Kids&Youth

31 maja rozpocznie się jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy. PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE jest już po raz drugi partnerem Festiwalu. Na tegoroczny cykl filmów dla dzieci zaprasza kot Ciepłosław – bohater nowego programu edukacyjnego PGE Energia Ciepła “Przygody Kota Ciepłosława”

Podczas tegorocznego Festiwalu widzowie obejrzą około 200 filmów z całego świata. Wśród nich dokumenty oraz krótkometrażowe filmy fabularne i animowane, które wezmą udział w konkursie polskim i trzech międzynarodowych. Wiele tytułów będzie prezentowanych w specjalnych sekcjach tematycznych. Jedną  z nich jest Kids&Youth – kino dla młodych, czyli filmowy przegląd dla najmłodszych widzów.

– PGE Energia Ciepła wspiera kulturę w Polsce. Na 60-tym Krakowskim Festiwalu Filmowym nie mogło nas zabraknąć. Tym bardziej, że nasza największa elektrociepłownia jest w Krakowie i też obchodzi w tym roku swój jubileusz – mówi Przemysław Kołodziejak p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła.

– Na świętowanie Jubileuszy w tradycyjnej formie na fotelach kinowych i przy pełnej sali widzów przyjdzie jeszcze czas. Natomiast już dzisiaj, korzystając z tego że Festiwal będzie dostępny online w całej Polsce, na przegląd filmów „Kids & Youth” dla najmłodszych dzieci – zaprasza Kot Ciepłosław. To bohater nowego programu edukacyjnego PGE Energia Ciepła dla uczniów klas I-III, którego premiera została zaplanowana na jesień – dodaje. 

W czerwcu 2019 r. PGE Energia Ciepła zawarła umowę z Gminą Miejską Kraków. Jednym z głównych kierunków współpracy, które są realizowane na podstawie umowy, jest wspieranie przez PGE Energia Ciepła edukacji i rozwoju kultury poprzez współpracę z instytucjami działającymi w Krakowie. Dzięki dofinansowaniu PGE Energia Ciepła pokazy filmów dla dzieci będą w tym roku transmitowane bezpłatnie online. 

– Bardzo jestem wdzięczny PGE Energia Ciepła za kontynuowanie współpracy. Jest to dla nas szczególnie cenne w tym roku, gdy Festiwal odbędzie się w zupełnie nowej formule. Kolejny raz, dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła zrealizujemy bezpłatne seanse filmowe dla publiczności. Tym bardziej cieszy nas, że podczas tegorocznej edycji będą to filmy dla najmłodszych widzów – mówi Krzysztof Gierat, Dyrektor Festiwalu. 

O Festiwalu

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach. Podczas Festiwalu cztery międzynarodowe składy jurorskie wyłonią zwycięzców, na których czekają nagrody o łącznej wartości 238 tys. zł.

Festiwalowe filmy będzie można zobaczyć jedynie podczas seansów określonych w harmonogramie pokazów, dostępnych na terenie Polski. Po seansach filmowych, jak co roku, zaplanowano spotkania z twórcami i bohaterami filmów – tym razem transmitowane będą w mediach społecznościowych i na stronie festiwalu.

O Kinie dla młodych – KIDS&YOUTH

Kids&Youth – Kino dla młodych to stały cykl filmowy Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku na najmłodszych widzów czekają zarówno filmy animowane dla przedszkolaków, krótkometrażowe fabuły, ale też dokumenty, przeznaczone dla młodzieży. Wśród nich produkcje polskie, łotewskie, szwedzkie, holenderskie i duńskie. W programie dla dzieci znajdą się też plastyczne warsztaty online, które odbędą się 1 czerwca. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła, wszystkie seanse dla najmłodszych będą bezpłatne.

Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule online w dniach od 31 maja do 7 czerwca 2020 r. Oficjalna strona Festiwalu: www.krakowfilmfestival.pl. Szczegółowy harmonogram wydarzeń wraz z linkami do rejestracji tutaj.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Działy

Reklama