CSR w energetyce » PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii

PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii

22 Maj 2020 Brak komentarzy Share 'PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii' on Facebook Share 'PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii' on Email Share 'PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii' on Print Friendly

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z filharmoniami w całej Polsce. Grupa utrzymała zaangażowanie finansowe w mecenat nad instytucjami kultury  i  współpracuje z nimi nad wypracowaniem jak najlepszych rozwiązań w trudnym okresie pandemii, m.in. wspólnie organizując muzyczne wydarzenia online.

W wyniku sytuacji spowodowanej koronawirusem filharmonie musiały zrezygnować z tradycyjnej formy działalności. Wiele z nich przeniosło swoją działalność do Internetu. PGE, mecenas polskich filharmonii, współpracuje z nimi wykorzystując kanały online. 18 maja w Internecie ruszyła akcja „Posłuchaj energii Miasta”, którą realizują filharmonie przy wsparciu PGE. Przez kolejne dwa tygodnie, każdego dnia jedna z filharmonii objętych mecenatem PGE będzie opowiadała historię swojego miasta. W akcji udział biorą m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia w Krakowie, Narodowe Forum muzyki we Wrocławiu oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Projekt „Posłuchaj energii Miasta” to propozycja zajęć edukacyjnych online skierowana do najmłodszych melomanów. Ma on na celu rozszerzenie dziecięcej edukacji muzycznej w czasie kwarantanny, jak również promocję polskich miast poprzez wprowadzenie motywu opowieści o mieście.

– PGE jest mecenasem polskiej kultury i jest to ważny element nie tylko naszej marketingowej aktywności, ale promowanego w Grupie PGE systemu wartości. W trudnym czasie pandemii znaleźliśmy wspólnie z filharmoniami rozwiązania, które pozwalają nam realizować projekty, wykorzystując w tym celu wszystkie dostępne kanały online – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – Dzięki zaangażowaniu w akcję „Posłuchaj energii Miasta” nie tylko udało nam się wesprzeć polskie instytucje kultury, ale także zachęcić do korzystania z bogatej oferty turystycznej na terenie Polski.

Dodatkowo, PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspólnie z filharmoniami włączyła się w kwietniu br. w ogólnokrajową akcję #zostańwdomu. W ramach akcji, muzycy z filharmonii, które wspiera PGE, nagrali film, podczas którego wykonują w swoich domach utwór „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Celem projektu było zachęcenie do korzystania z internetowych propozycji muzycznych oferowanych przez filharmonie w Polsce i tym samym wsparcie ich działalności w tym trudnym czasie.

Grupa angażuje się w mecenat kultury wysokiej, pozostając jednym z największych mecenasów kultury w kraju. PGE Polska Grupa Energetyczna  wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie i od 2012 roku nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku. W ramach mecenatu PGE wspiera koncerty i muzyczną edukację najmłodszych. Od 2016 r. PGE współpracuje z Filharmonią Narodową przy autorskim, edukacyjnym programie „Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów”. Projekt ten jest skierowany do najmłodszych słuchaczy i ma na celu wprowadzenie ich w świat muzyki. Od 2016 r. odbyły się łącznie 54 koncerty przy współpracy PGE, w których wzięło udział ponad 27 tys. dzieci wraz z rodzicami.

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspiera Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Spółka potwierdziła  kontynuowanie  współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, jak również ma plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów, Kielce, Lublin i Gorzów.

Koncerty w filharmoniach od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy. W  sezonie artystycznym 2019/2020 w wydarzeniach muzycznych w filharmoniach pod patronatem Grupy PGE wzięło udział blisko 400 tys. słuchaczy. Grupa patronuje najważniejszym wydarzeniom muzycznym sezonu, takim jak koncerty Inaugurujące, koncerty Bożonarodzeniowe, czy Sylwestrowo-Noworoczne.

Więcej informacji dotyczących aktualnych akcji realizowanych przez Filharmonie przy współpracy z PGE, czyli #zostańwdomu oraz „Posłuchaj energii Miasta”, można znaleźć pod linkami.

  • Link do spotu „Wiosna” A. Vivaldiego #zostańwdomu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZCgBYlQ47WM

  • Link do spotu „Posłuchaj energii miasta” odsłona 1:

https://www.youtube.com/watch?v=vA4y5MAu2E4

  • Link do spotu „Posłuchaj energii miasta” odsłona 2:

https://www.youtube.com/watch?v=5XRMI_tQgMM

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA 

Wpis został opublikowany 22 Maj 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć