Elektroenergetyka » Veolia uruchamia platformę poświęconą transformacji energetycznej

Veolia uruchamia platformę poświęconą transformacji energetycznej

20 Maj 2020 Brak komentarzy Share 'Veolia uruchamia platformę poświęconą transformacji energetycznej' on Facebook Share 'Veolia uruchamia platformę poświęconą transformacji energetycznej' on Email Share 'Veolia uruchamia platformę poświęconą transformacji energetycznej' on Print Friendly

Nowy portal Transformacja2050.pl, będący zwieńczeniem kilkumiesięcznego projektu prowadzonego przez Veolię, to miejsce otwartej rozmowy o przyszłości energetyki w Polsce. Uruchamiając go firma animuje debatę o konkretnych rozwiązaniach i scenariuszach oraz zaprasza do udziału w niej ekspertów ze wszystkich środowisk.

Transformacja2050.pl, przedsięwzięcie Veolii i firmy doradczej 4CF, to portal internetowy poświęcony przyszłości energetyki, współtworzony przez ekspertów zarówno z Veolii, jak i z spoza organizacji. Firma wyszła z założenia, że skoro ciepłownictwo, i ogólniej energetyka, prawdopodobnie zmienią się bardzo na przestrzeni najbliższych 30 lat, to trzeba rozważyć scenariusze przyszłości i prognozy branży oraz konkretnych rozwiązań technicznych, które mogą się niebawem pojawić.

– Aby wytyczyć drogę w kierunku pożądanych wizji 2050 r., potrzebujemy dziś współpracy i wkładu wszystkich interesariuszy. Otwarta debata i wspólne poszukiwanie rozwiązań z udziałem firm energetycznych, sektora publicznego i finansowego, przemysłu oraz społeczeństwa to w naszej ocenie właściwa droga wypracowania planów i strategii. Dlatego stworzyliśmy portal Transformacja 2050, który jest otwartą platformą do dyskusji o przyszłości pomiędzy wszystkimi interesariuszami – mówi Frederic Faroche, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Veolia w Polsce.

Projekt rozpoczął się w drugiej połowie 2019 r. przy udziale obszernego grona ekspertów branżowych i z wykorzystaniem metody foresightowej, polegającej na analizie scenariuszy przyszłości. Przygotowane przez ekspertów trzy wizje rozwoju rynku energii w Polsce, każdy kreślący odrębną przyszłość w zakresie elementów makrootoczenia, miksu energetycznego oraz organizacji rynku w kraju, stanowiły punkt wyjścia do dalszych rozważań. Później, w toku warsztatów, zostały one skonfrontowane z przewidywaniami przedstawicieli przedsiębiorstw energetycznych, instytucji finansowych, izb gospodarczych oraz niezależnych ekspertów.
Portal internetowy „Transformacja 2050” to kontynuacja projektu foresightowego. W założeniu ma być był źródłem wartościowej, eksperckiej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. Jak dotąd ukazały się dwa wydania tematyczne: jedno poświęcone cyfryzacji w energetyce, a drugie przyszłości wykorzystania paliw gazowych. W dalszej kolejności pojawią się na nim analizy dotyczące wpływu klęsk żywiołowych na energetykę oraz przyszłości inteligentnych sieci energetycznych, a nowe treści będą pojawiać się na nim regularnie w dalszych miesiącach.
Źródło: Veolia
Wpis został opublikowany 20 Maj 2020 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć