CSR w Energetyce

TAURON zmienia rzeczywistość dzieci z pogórniczych terenów

TAURON we współpracy z Domem Aniołów Stróżów stworzył „Przedszkolandię” –  wirtualną przestrzeń, w której wszystkie dzieci czują się bezpiecznie.

„TAURONKOWA Przedszkolandia” to nowy projekt Grupy TAURON i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów z Katowic. Choć owocna współpraca tych podmiotów trwa już od 2018 r., pandemia koronawirusa zmusiła stowarzyszenie do zmiany sposobu niesienia pomocy. Trudna sytuacja rodzinna w połączeniu z izolacją, doprowadziły do pogłębienia domowych problemów jego podopiecznych.

– Wspieranie lokalnych społeczności od zawsze znajduje się na liście naszych priorytetów. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy połączyć siły z Domem Aniołów Stróżów. Cel jest tym szczytniejszy, że adresatem naszej pomocy są dzieci, a to właśnie je powinniśmy otaczać szczególną troską – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Teraz praca stowarzyszenia w całości przeniosła się do Internetu, gdzie pedagodzy i psycholodzy przygotowali specjalną ofertę codziennych zajęć. Uruchomiona została także telefoniczna linia wsparcia. Dzięki niej pracownicy Domu Aniołów Stróżów mogą być z rodzinami w stałym kontakcie, udzielając im pomocy, a także inspirując do spędzania czasu z dziećmi w wartościowy sposób.

– W miarę wprowadzania kolejnych obostrzeń, dotyczących przemieszczania się, sytuacja w rodzinach dzieci się pogarszała. Pojawiały się problemy z alkoholem czy zagrożenie przemocą. Nie mogliśmy zostawić podopiecznych, stąd pomysł na niesienie pomocy online – mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Projekt „TAURONKOWA Przedszkolandia” skierowany jest do najmłodszych podopiecznych i ich rodziców. W ramach „Przedszkolandii” codziennie organizowane są inne zajęcia, np. misja czysta kuchnia i pyszne przysmaki, która obejmuje warsztaty kulinarne i plastyczne, a także zajęcia sportowe. Dzieci otrzymają również wyprawki z materiałami do zajęć oraz motywujące je do pracy nagrody od TAURONA.

W ramach projektu podopiecznym została również zapewniona dodatkowa pomoc pedagogiczna i psychologiczna. Dzięki „Przedszkolandii” maluchy spędzają czas w atrakcyjny i rozwijający sposób, a rodzicom łatwiej jest się odnaleźć w realiach kwarantanny społecznej.

„TAURONKOWA Przedszkolandia” to niejedyna prospołeczna inicjatywa marki w ostatnim czasie. Na początku maja menedżerowie TAURONA przekazali część swoich wypłat na zakup 40 tys. maseczek jednorazowych, które trafiły do szpitali w województwie śląskim. Z kolei pod koniec kwietnia TAURON ufundował dzieciom w trudnej sytuacji materialnej laptopy, które pozwolą im na zdalną edukację w domach. Na początku walki z epidemią Spółka przekazała też 1,5 mln zł, na rzecz wsparcia placówek medycznych.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama