Ciepłownictwo

Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Płocku

W sezonie grzewczym, który właśnie się kończy, firma Fortum, do której należy miejska sieć ciepłownicza w Płocku, dostarczyła płocczanom 1 362 564 GJ ciepła. 2019 r. to kolejny rok, w którym firma zainwestowała w mieście – tym razem ponad 8,3 mln zł.

W okresie od października 2019 do marca 2020 Fortum dostarczyło mieszkańcom Płocka 1 362 564 GJ ciepła, czyli o 5,0% więcej niż rok wcześniej. Najzimniejszym dniem w minionym sezonie grzewczym był 11 grudnia 2019, kiedy średnia dobowa temperatura wyniosła -2,6 ºC. Tego dnia Fortum dostarczyło mieszkańcom Płocka 10 783 GJ.

W Płocku Fortum ma ważne zadanie – zapewniamy mieszkańcom bezpieczne i niezawodne dostawy ciepła. Dlatego dbamy o to, aby nasza sieć ciepłownicza była stale modernizowana i rozbudowywana. W tym roku również chcemy w Płocku inwestować, poszerzając naszą sieć o kolejne obiekty. Wierzymy, że dzięki temu sukcesywnie będziemy zmniejszać liczbę indywidualnych pieców i palenisk. To droga do niższej emisji, a co za tym idzie – mniejszego smogu – mówi Rafał Ciesielski, Kierownik Sieci Ciepłowniczej Fortum w Płocku.

System ciepłowniczy w Płocku jest stale rozwijany – sieć zmodernizowano w rejonie ulic: Przemysłowej, Gradowskiego i Bielskiej, a także podłączono do niej 47 kolejnych obiektów położonych m.in. przy ulicach Nowy Rynek, Żyznej, Otolińskiej, Jana Pawła II, czy Sikorskiego. Łączna moc nowych obiektów to 6,6 MW. Inwestycje Fortum w modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej w Płocku całościowo sięgają już ponad 8,3 mln zł. Jednym z najważniejszych projektów na terenie Płocka jest podłączenie hal przedsiębiorstw produkcyjnych na terenie dawnej Fabryki Maszyn Żniwnych.

W tym roku Fortum planuje dalszy rozwój i modernizację sieci ciepłowniczej, do której zostaną przyłączone budynki przy ulicach Armii Krajowej, Boryszewskiej, Urodzajnej oraz przedsiębiorstwa na terenie Parku Technologicznego przy ul. Kobiałka. Firma chce przeznaczyć 2 mln zł na modernizację i 5 mln zł na inwestycje – łącznie 7 mln zł.

Plany Fortum w Płocku odzwierciedlają strategię fińskiej firmy, która – zgodnie z wizją „Dla Czystszego Świata” promuje rozwiązania, które pozwalają ograniczyć indywidualne źródła ciepła i tym samym walczyć ze szkodliwą dla środowiska „niską emisją”.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Działy

Reklama