EkoMobility

innogy go! już rok na rynku

innogy go! to największy w Polsce oraz jeden z największych w Europie w pełni elektryczny car sharing. Po roku działania, innogy go! ma ponad 74 tys. aktywnych użytkowników. Sieć ładowania samochodów innogy go! obejmuje już 68 punktów, a ich liczba cały czas rośnie.

Jak to się wszystko zaczęło

W kwietniu 2019 r., firma innogy Polska uruchomiła innowacyjną na skalę europejską usługę innogy go!. Flota ekologicznych i bezemisyjnych BMW i3 wyjechała na ulice Warszawy w liczbie 500 egzemplarzy i spowodowała spore zmiany na rynku motoryzacyjnym. Innowacyjny model biznesowy – współdzielenie w pełni elektrycznych aut – okazał się być przepustką do serc konsumentów, którzy wcześniej nie mieli możliwości poznać czterokołowca z napędem elektrycznym.

– Wejście na rynek innogy go! odpowiada na ekotrendy obecne od kilku lat w wielu obszarach życia, przede wszystkim tworzenia przyjaznej struktury miejskiej – mówi Andrzej Popławski, Head of e-mobility w innogy Polska. – Od początku projektowania innogy go! zależało nam, żeby stworzyć usługę, która nie tylko będzie odpowiadała na zapotrzebowanie ekologiczne mieszkańców, ale również na ich wymagania względem komfortu użytkowania. Udało nam się połączyć zeroemisyjność, wygodę i estetykę. Jeszcze nie tak dawno, elektryki były głównie kojarzone z marką Tesla i były unikatem na polskich drogach. Dziś w Warszawie, większość mieszkańców zna logotyp i kolorystykę elektrycznego innogy go!

Użytkownicy innogy go! biją rekordy

Elektryczne samochody na minuty już na samym początku wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko ekspertów branży motoryzacyjnej, ale przede wszystkim mieszkańców Warszawy. Po roku działania, innogy go! ma  ponad 74 tys. aktywnych użytkowników, a łączny dystans przebyty elektrycznymi autami odpowiada ponad 100 okrążeniom Ziemi.

Wśród użytkowników innogy go! znaleźli się prawdziwi rekordziści. Zwycięzca statystyk, od startu usługi wypożyczył samochód aż 453 razy. Inny użytkownik przetestował prawie połowę floty i jeździł aż 219 różnymi autami innogy go!. Najdłuższy wynajem liczył prawie 10 dni, zaś najdłuższa trasa 2 129 km!

Rozwój infrastruktury

Wprowadzenie na rynek usługi innogy go! spowodowało rozwój infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Aktualnie, innogy Polska jest właścicielem 34 ogólnodostępnych stacji ładowania, czyli 68 punktów ładowania AC (prądem zmiennym).

Dalsze plany inwestycyjne zakładają, że na koniec 2020 r. sieć stacji innogy zostanie rozbudowana do łącznej liczby 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a zatem 300 punktów ładowania AC.

Dalsze plany

– innogy go! jest w tej chwili jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród wypożyczalni samochodów na minuty i jednocześnie, jedną z najlepiej ocenianych aplikacji car sharingowych w Polsce. Świadczą o tym opinie naszych użytkowników oraz tytuł Lidera Elektromobilności 2019 przyznany innogy go! przez PSPA oraz PwC w wyniku badania rynku e-mobility w Polsce. Aby utrzymać pozycję lidera, cały czas rozwijamy naszą usługę i wprowadzamy nowe oferty. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, rozszerzamy również flotę innogy go! o nowe modele samochodów. Obok BMW i3, BMW i3s oraz vanów, niebawem pojawi się kolejny samochód elektryczny z segmentu premium – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu.

innogy Polska przewiduje, że wraz z rozwojem infrastruktury będzie wzrastać zainteresowanie elektrykami nie tylko wśród konsumentów, ale również wśród użytkowników biznesowych. W październiku 2019 roku, innogy wprowadziła usługę car sharingu dla firm, oferując atrakcyjne warunki wypożyczania floty na krótki termin. Oprócz tego, flotę innogy go! uzupełniły testowo samochody dostawcze, a niebawem zasilą ją kolejne elektryki z segmentu premium. Niedawno wprowadzono również trzy dodatkowe metody płatności: subskrypcje, vouchery oraz pakiety minutowe. Nowa oferta przekłada się nie tylko na elastyczne podejście do regulowania rachunku, ale przede wszystkim na znaczne korzyści finansowe dla użytkownika: za przejazdy BMW i3 można zapłacić nawet o 67% mniej!

innogy go! przybywa z pomocą

W dobie epidemii, innogy go! aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem i udostępnia swoją flotę organizacjom pozarządowym oraz harcerzom pomagając dotrzeć do potrzebujących w najdalsze zakątki Warszawy. I tak,  dzięki bezemisyjnym samochodom innogy go!, Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR zaopatruje seniorów w posiłki i produkty codziennego użytku, wolontariusze akcji „Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich” jeżdżą do kombatantów, a Związek Harcerstwa Polskiego dostarcza do szpitali maseczki dla lekarzy, ratowników i pielęgniarek. innogy go! wspiera również Fundację Znajdź Pomoc, która elektrycznymi BMW i3 dostarcza na oddział onkologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie najpotrzebniejsze produkty dla przebywających tam dzieci, ich rodziców oraz personelu medycznego.

Źródło: Grupa innogy

Działy

Reklama