CSR w Energetyce

innogy go! i ZHR razem dla potrzebujących

innogy go! i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej wspierają walkę z koronawirusem. Wolontariusze i harcerze pomagający seniorom i osobom w kwarantannie korzystają z floty innogy go!, by dotrzeć do najbardziej potrzebujących.

innogy go! i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej połączyły siły, by dotrzeć do potrzebujących w najdalsze zakątki Warszawy. Harcerze utworzyli specjalne Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR. Inicjatywa ma na celu wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Pogotowie udziela pomocy osobom jej potrzebującym oraz wspiera działania władz i instytucji zwalczających epidemię, a także jej skutki. Warszawskie innogy go! udostępniło flotę aut elektrycznych, by pomóc Harcerzom i wolontariuszom w przemieszczaniu się.

Pomoc sąsiedzka przybywa elektrykiem

– Wiemy, jakie ryzyko podejmuje każdy z nas, wychodząc z domu. Musimy się wzajemnie wspierać, dlatego umożliwiliśmy wolontariuszom bezpieczny transport – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy go!. – Mamy również nadzieję, że możliwość dostarczania pomocy naszymi autami zachęci kolejne osoby do włączania się w akcję Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

Elektryczne samochody innogy go! będą wykorzystywane przez Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR do realizacji bieżących potrzeb logistycznych. Wolontariusze zrzeszeni w Pogotowiu wykonują szereg działań na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Docierają do osób najbardziej potrzebujących, dostarczają zakupy i ciepłe posiłki osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Pomagają szpitalom i instytucjom publicznym, podejmują także działania profilaktyczne i edukacyjne.

– Zapewnienie wszelkich środków ochrony osobistej, jak również bezpieczne przemieszczanie się naszych wolontariuszy jest dla nas priorytetem. W tym aspekcie wsparcie innogy go! jest dla nas ważne, ponieważ daje możliwość harcerzom i harcerkom Pogotowia ZHR docierania do osób potrzebujących, ograniczając do minimum poruszanie się komunikacją miejską – dodaje phm. Barbara Koc z Pogotowia Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Każdy może zostać wolontariuszem. Pogotowie Harcerek i Harcerzy jest otwarte na współpracę również z osobami nie należącymi do ZHR. W celu zgłoszenia wystarczy kontakt pod adresem mailowym: pogotowie.maz@zhr.pl bądź phh.maz@zhr.pl. Nie trzeba wychodzić z domu, by pełnić wolontariat – można na przykład szyć maseczki dla szpitali lub zgłosić działanie do Banku Pomysłów. Na stronie https://www.zhr.pl/ znajdują się wszystkie informacje o projekcie.

#pomocsasiedzka #pogotowieZHR #ZHR #innogygo

Źródło: Grupa innogy

Działy

Reklama