Odbiorcy – Rynek Energii i Gazu

PGE Obrót wspiera poprawę efektywności energetycznej

Podczas konferencji w Czeladzi spółka należąca do GK PGE zaprezentowała pakiet usług technicznych dla biznesu, a także inteligentny system do minimalizowania strat w poborze energii.

Tegoroczne branżowe spotkanie mające charakter konferencji naukowo technicznej zostało poświęcone efektywnemu zarządzaniu energią w przemyśle. PGE Obrót po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu. Zaprezentowała konkretne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej kierowane do firm oraz jednostek samorządu terytorialnego.

– Osiemnasta już konferencja w Czeladzi to jedna z inicjatyw, która na stałe wpisała się w kalendarz nie tylko sprzedawców energii, ale przede wszystkim jej odbiorców, w tym tych o największym zużyciu. Klienci doceniają nasz wysoki poziom obsługi i fachowe doradztwo. Wspólnie z nimi rozwijamy usługi w zakresie efektywności energetycznej, którą postrzegamy nie tylko w wymiarze biznesowym, ale również środowiskowym. Troska o czyste powietrze oraz kwestie ekologiczne są równie istotnym elementem naszych działań – mówi Jan Maciej Mądrzak, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót.

Pakiet usług technicznych jest efektem połączenia doświadczenia operacyjnego największego sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce, a także kompetencji i kapitału eksperckiego, zgromadzonego wokół spółki Enesta, należącej do PGE Obrót. W skład pakietu wchodzi audyt energetyczny, który w pierwszej kolejności pomoże w ustaleniu planu naprawczego, optymalizacji kosztów i skutków dla środowiska oraz kogeneracja (CHP) i mikrokogeneracja (mCHP), czyli nowatorski w skali kraju projekt montażu jednostek kogeneracyjnych w modelu typu ESCO (Energy Service Company) na bazie silników gazowych, z których produkowana jest energia elektryczna i cieplna lub chłód. Częścią pakietu usług technicznych od PGE Obrót jest również projektowanie, montaż i serwisowanie instalacji paneli fotowoltaicznych dla biznesu.

Z kolei system Lerta Energy Intelligence to propozycja kierowana do zarządzających obiektami biurowymi, przemysłowymi lub budynkami użyteczności publicznej. Jest to rozwiązanie służące minimalizowaniu strat i nieefektywnego poboru energii. Wykorzystuje nowoczesne oprogramowanie oraz bezprzewodowe urządzenia pomiarowe, dzięki którym możliwe są odczyty danych z dowolnych liczników mediów.

Źródło: PGE Obrót SA

Działy

Reklama