Artykuły Polecane Technologie

Wykorzystanie innowacji i nowoczesnych technologii w przemyśle energetycznym

Wzrost liczby ludności i rozwój gospodarczy – zbiorowo i indywidualnie – zwiększają popyt na bezpieczną oraz czystą energię elektryczną na całym świecie. Możliwości są ogromne, podobnie jak wyzwania. Dekarbonizacja, deregulacja, decentralizacja i presja publiczna – wraz z nowymi uczestnikami rynku z rewolucyjnymi modelami biznesowymi – mają znaczący wpływ na rozwój całej branży. To wszystko napędza przemysł energetyczny do wykorzystywania nowych technologii i innowacji.

Z jednej strony, wysokie koszty rozbudowy i utrzymania klasycznych sieci, a z drugiej zanieczyszczenie środowiska poprzez wykorzystywanie konwencjonalnych źródeł, sprawiają, że ogromną popularnością cieszą się alternatywne źródła energii, wykorzystywane coraz częściej zarówno przez przedsiębiorstwa jak i gospodarstwa domowe.

W rozwiniętych i stabilnych środowiskach inteligentne liczniki oraz technologie sieciowe odgrywają kluczową rolę w dopasowaniu dostaw energii z różnych źródeł, zarówno kopalnych jak i odnawialnych. Wykorzystując najnowszą technologię opartą o inteligentne zużycie, możemy zaplanować stabilne i niezawodne dostawy energii.

Inteligentne liczniki, o których mowa, umożliwią również konsumentom przejrzystość w zakresie ich rzeczywistego zużycia energii, umożliwiając im monitorowanie zużycia na podstawie różnych wskaźników. Urządzenia połączone za pomocą aplikacji mobilnych zmniejszą zużycie energii i pomagają zaoszczędzić pieniądze.

Rynek odnawialnych źródeł energii w Polsce przyśpieszył. Firmy, które dostarczają takie usługi stają przed nowymi wyzwaniami – warunkiem koniecznym jest innowacyjność i otwartość na nowe technologie. Odpowiedzią wydają się być odpowiednia strategia i narzędzia biznesowe, które pomogą ją realizować.

Wiele firm z dynamicznie rozwijającego się sektora tzw. zielonej energetyki (np. firmy zajmujące się instalacją paneli fotowoltaicznych) wykorzystuje biznesowe momentum i szybko rośnie. Wymagania rynku oraz wyzwania związane z rozrostem biznesu powodują, że również mniejsze i średnie przedsiębiorstwa inwestują w odpowiednie narzędzia cyfrowe, które pozwalają im lepiej zarządzać swoimi operacjami i finansami. Jedną z grup rozwiązań, po które sięgają polskie MŚP jest SAP Business One. – Na bezpośrednich spotkaniach z klientami MŚP widzimy tkwiący w nich ogromny potencjał rozwojowy. Wielu z nich nadal jest zdziwionych, jak wiele rozwiązań IT jest dla nich dostępnych tu i teraz. Dobrym przykładem jest oprogramowanie SAP, które przez wiele lat uchodziło za dostępne wyłącznie dla wielkiego biznesu. Dziś 80% naszych klientów to MŚP. Coraz więcej firm sięga np. po nasz flagowy produkt dla MŚP, czyli Business One, z którego skorzystało już 65 000 firm. Dzięki jego wykorzystaniu mniejsze przedsiębiorstwa osiągają dostęp do wysokiej jakości pakietu rozwiązań, obejmującego niemal cały obszar ich działalności – przekonuje Anna Jagodzińska.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową SAP Business One i poznania korzyści jakie niesie za sobą nowoczesny zintegrowany system.

Źródło: SAP Polska Sp. z o.o.

Działy

Reklama