CSR w energetyce » Kolorowy bal karnawałowy

Kolorowy bal karnawałowy

22 Sty 2020 Możliwość komentowania Kolorowy bal karnawałowy została wyłączona Share 'Kolorowy bal karnawałowy' on Facebook Share 'Kolorowy bal karnawałowy' on Email Share 'Kolorowy bal karnawałowy' on Print Friendly

Szpitalna świetlica Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zamieniła się w salę balową, po to by leczone tu dzieci choć przez kilka godzin zapomniały o chorobie.

TAURON i Fundacja ISKIERKA zorganizowały dla podopiecznych tego oddziału bal karnawałowy. Było kolorowo i radośnie. – Wspólnie z TAURONEM organizujemy wiele inicjatyw dla podopiecznych tego oddziału. Niedawno zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie muzyczne, a tym razem spółka włączyła się również w organizację balu, po to by dać dzieciom i ich opiekunom dawkę dobrej energii, radości, odskoczni od szpitalnej prozy i wzmocnienia w trudnym procesie leczenia. To się udało: była muzyka, tańce, zabawy z animatorem, przebieranki i upominki dla podopiecznych. Dzieci były naprawdę radosne, po prostu było super – powiedziała Aneta Klimek-Jędryka, Rzecznik Prasowy Fundacji ISKIERKA.

Bal karnawałowy na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka to część projektu Kolorowa Zima z TAURONEM, w ramach którego TAURON razem z Fundacją ISKIERKA prowadzi szereg inicjatyw na rzecz podopiecznych GCZD. Przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy uczestniczyli w specjalnym projekcie, którego efektem była płyta z kolędami. Wraz z innymi podarunkami otrzymali ją wszyscy podopieczni Oddziału.

– Zabawa, śmiech, tańce pomagają przetrwać dzieciom trudny czas choroby i częstych wizyt w szpitalu – wyjaśnił Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia. – Już teraz planujemy kolejne wspólne działania wspierające najmłodszych – dodał.

Fundacja prowadzi również działania o odmiennym charakterze, a wśród nich warsztaty terapeutyczne i dietetyczne. Ważnym elementem jej wspólnej z TAURONEM działalności są projekty modernizacyjne, z których ostatni w tym szpitalu odbył się w 2014 r. Obecnie trwa kolejny remont, którego celem jest m.in. powiększenie przestrzeni i poprawa funkcjonalności oddziału, np. kuchni. – W międzyczasie bardzo zintensyfikowaliśmy projekt kulinarny „JedzOnko” związany z edukacją i promowaniem zdrowego oraz świadomego odżywiania dzieci, szczególnie w trakcie leczenia. A do tego potrzebne są odpowiednie warunki – dodała Aneta Klimek-Jędryka.

W ramach modernizacji będzie również powiększona m.in. świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, zostaną wyremontowane dwie łazienki, przeniesiony gabinet psychologa i sala rehabilitacyjna. Dodatkowo zostanie utworzony nowy gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami. Wszystkie te działania zostały zaplanowane na pierwszy kwartał 2020 r.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 22 Sty 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć