News » Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA

Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA

13 Sty 2020 Możliwość komentowania Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA została wyłączona Share 'Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA' on Facebook Share 'Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA' on Email Share 'Spotkanie Ministra Kurtyki z Ambasador USA' on Print Friendly

Rozwój polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie energetyki oraz priorytety Ministerstwa Klimatu to główne tematy spotkania Ministra Michała Kurtyki z Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, które odbyło się 9 stycznia 2020 r. W spotkaniu wziął udział również Podsekretarz Stanu Adam Guibourgé-Czetwertyński, odpowiadający w Ministerstwie za sprawy związane ze współpracą międzynarodową.

Minister Kurtyka podkreślił owocną dotychczasową współpracę z rządem amerykańskim w zakresie energetyki, wyrażając nadzieję, że współpraca ta będzie kontynuowana i rozwijana w przyszłości.

= Rozwój strategicznego dialogu energetycznego pomiędzy Polską i USA, w tym współpraca na szczeblu administracji, przebiega wzorowo. Mamy nadzieję na dalszy rozwój współpracy na polu biznesowym – powiedział.

Minister Klimatu zwrócił też uwagę, że głównym celem działań ministerstwa jest poprawa jakości życia społeczeństwa poprzez zapewnienie lepszej jakości powietrza, czystego transportu, a także racjonalnego gospodarowania odpadami.

Poruszona została także kwestia dotychczasowej współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie leśnictwa, jak również możliwości jej pogłębienia w najbliższej przyszłości. Minister Kurtyka odniósł się także do decyzji podjętej przez rząd Stanów Zjednoczonych w związku z wycofaniem USA z Porozumienia paryskiego. Jednak jak podkreślił, wyraża nadzieję na kontynuację współpracy w zakresie ochrony klimatu.

– Będziemy współpracować z delegacją USA przy UNFCCC i jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą technologiczną i inwestycjami niskoemisyjnymi we wszystkich sektorach gospodarki – dodał.

Ambasador USA potwierdziła, że będzie wspierać polskie działania w obszarze klimatyczno-energetycznym i wyraziła podziw dla podjętych dotychczas przez Polskę działań w tym obszarze.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Wpis został opublikowany 13 Sty 2020 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć