CSR w Energetyce

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Limitowana seria pluszaków różniła się od tych, które możemy obejrzeć na sklepowych półkach. Licytowane w ramach akcji maskotki uosabiały zwierzęta „niedoskonałe”, po przejściach, a każda opowieść przypisana do zwierzaka wydarzyła się naprawdę.

– Każdy nasz bohater miał imię i własną historię, często dramatyczną, która jednak zawsze dobrze się kończyła – mówi Honorata Kołodziejska-Karaś z EKOSTRAŻY, zajmującej się ochroną skrzywdzonych i bezdomnych zwierząt – Naszą akcją chcielibyśmy pokazać, że wszystkie zwierzęta zasługują na dobre traktowanie oraz wyrazić wdzięczność ludziom, którzy okazują serce naszym pokrzywdzonym czworonożnym przyjaciołom. 

Wdzięczność należy się wszystkim uczestnikom licytacji, jednak w szczególności tym, do których rąk trafi sześciu jej bohaterów. Łączna kwota za wylicytowane maskotki Łamki, Kasztanka, Kulki, Duszki, Roksi i Xeny wyniosła 9160 zł. Zostanie ona przeznaczona na rzecz podopiecznych EKOSTRAŻY. 

– Zwierzęta to nasi nieodłączni towarzysze, którzy bezinteresownie dają nam mnóstwo ciepła i radości – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI S.A. – Cieszymy się, że nasza spółka wzięła udział w tak szlachetnej akcjizwłaszcza że mogliśmy dzięki temu pomóc tym, którzy sami nie są w stanie o to wsparcie poprosić.

Udany przebieg licytacji pod adresem: www.facebook.com/335087058500/posts/10157839581543501?d=n&sfns=mo

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka PGE Energia Ciepła należącej do Grupy Kapitałowej PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu. W 2023 r. w Siechnicach, w miejscu obecnej elektrociepłowni węglowej, spółka uruchomi nowoczesną proekologiczną jednostkę gazową, z której zaopatrywać będzie w ciepło gminę Siechnice oraz południowo-zachodnią część Wrocławia. 

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25% udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu powołane zostało w 2009 r. EKOSTRAŻ liczy 17 członków oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. W latach 2010-2015 EKOSTRAŻ podjęła 2609 interwencji, udzielając bezpośredniej pomocy 3013 zwierzętom domowym, dzikim i wolno bytującym. Członkowie i wolontariusze EKOSTRAŻY nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę na rzecz ochrony zwierząt, a wszelkie darowizny i wpływy ze zbiórek publicznych wykorzystywane są tylko i wyłącznie na ratowanie zwierząt pochodzących z interwencji.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Działy

Reklama