CSR w energetyce » Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej…

Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

27 Gru 2019 Możliwość komentowania Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A. została wyłączona Share 'Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.' on Facebook Share 'Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.' on Email Share 'Finał licytacji na rzecz skrzywdzonych zwierząt zorganizowanej przez wrocławską EKOSTRAŻ przy wsparciu KOGENERACJI S.A.' on Print Friendly

Sukcesem zakończyła się świąteczna licytacja limitowanej serii maskotek – przytulanek zorganizowana z inicjatywy EKOSTRAŻY oraz KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach projektu „Bo każde zwierzę zasługuje na miłość i opiekę”.

Limitowana seria pluszaków różniła się od tych, które możemy obejrzeć na sklepowych półkach. Licytowane w ramach akcji maskotki uosabiały zwierzęta „niedoskonałe”, po przejściach, a każda opowieść przypisana do zwierzaka wydarzyła się naprawdę.

– Każdy nasz bohater miał imię i własną historię, często dramatyczną, która jednak zawsze dobrze się kończyła – mówi Honorata Kołodziejska-Karaś z EKOSTRAŻY, zajmującej się ochroną skrzywdzonych i bezdomnych zwierząt – Naszą akcją chcielibyśmy pokazać, że wszystkie zwierzęta zasługują na dobre traktowanie oraz wyrazić wdzięczność ludziom, którzy okazują serce naszym pokrzywdzonym czworonożnym przyjaciołom. 

Wdzięczność należy się wszystkim uczestnikom licytacji, jednak w szczególności tym, do których rąk trafi sześciu jej bohaterów. Łączna kwota za wylicytowane maskotki Łamki, Kasztanka, Kulki, Duszki, Roksi i Xeny wyniosła 9160 zł. Zostanie ona przeznaczona na rzecz podopiecznych EKOSTRAŻY. 

– Zwierzęta to nasi nieodłączni towarzysze, którzy bezinteresownie dają nam mnóstwo ciepła i radości – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI S.A. – Cieszymy się, że nasza spółka wzięła udział w tak szlachetnej akcjizwłaszcza że mogliśmy dzięki temu pomóc tym, którzy sami nie są w stanie o to wsparcie poprosić.

Udany przebieg licytacji pod adresem: www.facebook.com/335087058500/posts/10157839581543501?d=n&sfns=mo

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka PGE Energia Ciepła należącej do Grupy Kapitałowej PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu. W 2023 r. w Siechnicach, w miejscu obecnej elektrociepłowni węglowej, spółka uruchomi nowoczesną proekologiczną jednostkę gazową, z której zaopatrywać będzie w ciepło gminę Siechnice oraz południowo-zachodnią część Wrocławia. 

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25% udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu powołane zostało w 2009 r. EKOSTRAŻ liczy 17 członków oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. W latach 2010-2015 EKOSTRAŻ podjęła 2609 interwencji, udzielając bezpośredniej pomocy 3013 zwierzętom domowym, dzikim i wolno bytującym. Członkowie i wolontariusze EKOSTRAŻY nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę na rzecz ochrony zwierząt, a wszelkie darowizny i wpływy ze zbiórek publicznych wykorzystywane są tylko i wyłącznie na ratowanie zwierząt pochodzących z interwencji.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 27 Gru 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć