CSR w energetyce » PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób

PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób

5 Gru 2019 Możliwość komentowania PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób została wyłączona Share 'PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób' on Facebook Share 'PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób' on Email Share 'PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób' on Print Friendly

Elektrociepłownia w Toruniu jest bardzo popularnym miejscem wizyt lokalnej społeczności. Odwiedziny tego miejsca stanowią jedyną w swoim rodzaju okazję do zobaczenia z bliska innowacyjnej technologii gazowej używanej w elektrociepłowni.

Na początku 2019 r., podczas nocnego zwiedzania zorganizowanego w ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem” toruńska elektrociepłownia gościła ponad 200 osób. Mieszkańcy Torunia tłumnie przybyli też na czerwcowe drzwi otwarte PGE Toruń. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób.

Spółka gościła również energetyków z Bydgoszczy, Elbląga i Gdańska, ciepłowników z całego regionu północnego, zrzeszonych w ramach Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie oraz przedstawicieli Polskich Sieci Energetycznych z Okręgowej Dyspozycji Mocy. Na wspólnych spotkaniach omówione zostały podstawowe parametry urządzeń wytwórczych poprzez proces wymiany ciepła i jego magazynowania.

Chętnych do zwiedzenia elektrociepłowni nie zabrakło również wśród studentów Politechniki Gdańskiej i uczniów szkół średnich, w tym technicznych, m.in. partnerskich szkół PGE Toruń – Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

– To bardzo budujące, że mieszkańcy, uczniowie i branżyści odwiedzają naszą elektrociepłownię, chcą się dowiedzieć jak produkujemy ciepło sieciowe, jakie technologie stosujemy, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i jak dbamy o bezpieczeństwo energetyczne miasta. Chętnie dzielimy się doświadczeniem związanym z budową elektrociepłowni. Jednocześnie podczas wizyt pokazujemy młodym ludziom jak obecnie wygląda zarządzanie nowoczesnymi urządzeniami, bo może podejmując w przyszłości decyzję o pracy zawodowej będą chcieli spróbować sił u nas, do czego zachęcamy – mówi Robert Kowalski, Prezes Zarządu PGE Toruń.

6 grudnia 2019 r . w PGE Toruń zaplanowana jest wizyta grupy 25 uczniów z klas II, III i IV Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Oprócz zwiedzania elektrociepłowni, młodzież dowie się jak działa system zarządzania 250-kilometrową siecią ciepłowniczą, weźmie udział w warsztatach związanych z bezpieczeństwem pracy oraz w konkursach, związanych również z przypadającymi tego dnia Mikołajkami.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 5 Gru 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć