Sport w energetyce » Z Limanowej w futbolowy świat

Z Limanowej w futbolowy świat

15 lis 2019 Możliwość komentowania Z Limanowej w futbolowy świat została wyłączona Share 'Z Limanowej w futbolowy świat' on Facebook Share 'Z Limanowej w futbolowy świat' on Email Share 'Z Limanowej w futbolowy świat' on Print Friendly

W Tauron Arena Kraków rozegrano dziś finał turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. Piłkarze Akademii Piłkarskiej LIMANOVIA byli najlepsi wśród drużyn rocznika 2010, wśród drużyn rocznika 2011 zwyciężył Młodzieżowy Klubu Sportowy „Zaborze” Zabrze, zaś najlepsza drużyna rocznika 2012 to Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie SIEMACHA.

TaAuKcpw jpeg

Dla wszystkich drużyn biorących udział w finale turnieju przygotowano nagrody. Drużyny z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej wyjechały z Krakowa z nagrodami od 15 do 5 tys. zł, zaś pozostałe drużyny biorące udział w finale otrzymały po dwa tys. zł. Ponadto zwycięzcy z rocznika 2010 pojadą na obóz szkoleniowy na Maltę.

W całym turnieju rywalizowało 100 drużyn – łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego w Krakowie z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach małopolskich, śląskich i dolnośląskich.

W krakowskim finale, drużyny w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019

Z rocznika 2010:

Pierwsze miejsce Akademia Piłkarska LIMANOVIA,

Drugie miejsce Klub Sportowy Zakopane

Trzecie MUKP Dąbrowa Górnicza

Z rocznika 2011:

Miejsce pierwsze: Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze

Miejsce drugie: Akademia Piłkarska LIMANOVIA

Miejsce trzecie: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1

Z rocznika 2012:

Miejsce pierwsze: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle,

Miejsce drugie: Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze

Miejsce trzecie: UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY

TAURON Energetyczny Junior Cup, to nie tylko  promocja sportu, ale także doskonała okazja do spotkania i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodzież z południa Polski – podsumowuje turniej Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Już teraz mogę zapowiedzieć, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie – dodaje Prezes.

Gościem specjalnym finału tegorocznego turnieju był Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku. Były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę. – Te dzieciaki są pełne energii, bardzo mi było trudno przeprowadzić rozgrzewkę, bo ci najmłodsi od razu chcieli grać. Cieszę się, że jest taki turniej, że jest miejsce, gdzie najmłodsi mogą rywalizować. Tu uczą się wygrywać i przegrywać, integrują się z koleżankami i kolegami niejednokrotnie z odległych miast – mówi o uczestnikach TAURON Energetyczny Junior Cup Jerzy Dudek.

Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrali 8 października w Nowej Hucie. Kolejne turnieje eliminacyjne odbyły się 9 października we Wrocławiu i 10 października w Siemianowicach Śląskich.

Turniej odbywa się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu innych dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 15 lis 2019 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć