CSR w energetyce » Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom

Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom

12 Lis 2019 Możliwość komentowania Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom została wyłączona Share 'Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom' on Facebook Share 'Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom' on Email Share 'Posłuchaj książki NFOŚiGW w Polskim Radiu Dzieciom' on Print Friendly

W audycji „Książka do poduszki” na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można posłuchać wydawnictwa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda”. Opowieść, zachęcającą do ekologicznych postaw w codziennym życiu, dzieci poznają w ośmiu odsłonach od 13 listopada o godz. 19:10.

Jak przegonić powietrzne bestie? Jak poprawić humor rzeczce? W jaki sposób zagrać z szarym w zielone? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce z ekologicznym przesłaniem, wydanej w związku z obchodzonym w tym roku 30-leciem NFOŚiGW. Przygody sympatycznego drzewka Enfosia będą gościć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Książka do poduszki” (www.polskieradio.pl/18/8290,Ksiazka-do-poduszki). Emisje fragmentów zaplanowano od 13 do 22 listopada, przez osiem wieczorów (z przerwą na weekend) o godz. 19:10. Zapraszamy do rodzinnego słuchania!

NFOŚiGW z okazji swoich 30-tych urodzin, poza wspomnianą książką, przygotował też maskotkę Enfosia (pluszowe drzewko) oraz konkurs dla przedszkoli i szkół, którego rozstrzygnięcie zaplanowano pod koniec listopada (www.nfosigw.gov.pl/enfos). Edukacyjno-promocyjna akcja to inicjatywa pracowników Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW. Książkę napisała Donata Bieniecka-Popardowska (NFOŚiGW), a ilustracje na zlecenie Funduszu przygotował Maciej Batory (Dźwignia Handlu). Z kolei dzieci i wnuki pracowników NFOŚiGW zaprojektowały głównego bohatera.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), powołany 1 lipca 1989 r., od 30 lat finansuje największe, strategiczne i innowacyjne przedsięwzięcia proekologiczne w Polsce. Przez ten czas na poprawę stanu środowiska przeznaczył łącznie ok. 96 mld zł, a wartość wspartych inwestycji to 237 mld zł.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 12 Lis 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć