Wydarzenia - relacje » Konferencja ELGOR 2019 za nami!

Konferencja ELGOR 2019 za nami!

31 Paź 2019 Komentarze: 1 Share 'Konferencja ELGOR 2019 za nami!' on Facebook Share 'Konferencja ELGOR 2019 za nami!' on Email Share 'Konferencja ELGOR 2019 za nami!' on Print Friendly

W dniach 24-25 października br. w Sosnówce odbyła się 13. edycja konferencji naukowo-technicznej ELGOR, stanowiącej jedno z wiodących wydarzeń z zakresu górnictwa odkrywkowego w Polsce. Eksperci z całego kraju podzielili się wiedzą i doświadczeniami na temat najnowszych technologii stosowanych w branży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Energii. W konferencji wzięło udział 120 ekspertów reprezentujących przemysł, biznes i naukę, m.in. dyrektorzy techniczni, główni inżynierowie, automatycy i elektrycy kopalni odkrywkowych i cementowni. Odbyło się 13 prelekcji podczas których poruszano tematykę przenośników taśmowych w górnictwie kruszyw, sterowania maszyn podstawowych górnictwa odkrywkowego oraz pomiarów i diagnostyki maszyn we współczesnej kopalni.

Gości tegorocznej edycji powitali prof. Jacek Szczepiński z Instytutu Poltegor oraz Robert Wojniak, Key Account Director w firmie Siemens. Referat otwierający wygłosił prof. Zbigniew Kasztelewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej, który poruszył temat uwarunkowań rozwoju górnictwa odkrywkowego w Polsce. Wśród prelegentów tegorocznej edycji znaleźli się też m.in. prof. Lech Gładysiewicz i prof. Robert Król z Politechniki Wrocławskiej, których prelekcja dotyczyła odzysku energii w górnictwie z wykorzystaniem przenośników opadających.

– Dwa lata temu, podczas poprzedniej edycji konferencji Elgor, mówiliśmy o Industry 4.0 i związanych z nim technologiach – takich jak rozwiązania chmurowe czy digital twin – jeszcze w kontekście zapowiedzi ich pojawienia się w przyszłości. W tym roku mówimy już o realnych wdrożeniach digitalizacyjnych, a prezentacje teoretyczne są poparte konkretnymi referencjami – mówi Robert Wojniak, pomysłodawca konferencji. – Przykładami takich rozwiązań są m.in. metoda kontroli i optymalizacji przenośnika taśmowego przy użyciu jego cyfrowego bliźniaka, o których opowiedzieli eksperci z firmy Voith czy inteligentne rozdzielnice monitorowane w chmurze danych, zaprezentowane przez Siemens.

Konferencja zorganizowana była pod auspicjami Instytutu Górnictwa Odkrywkowego Poltegor oraz pod patronatem: Ministerstwa Energii, Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższego Urzędu Górniczego. Partnerem branżowym wydarzenia były: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa. Partnerem Strategicznym wydarzenia była firma Siemens, natomiast Partnerami Głównymi – firmy ANIA Holding, Elektromontaż Lublin oraz REVICO. Partnerami konferencji były firmy Bitner, Elektrobudowa, FUGO Projekt, Lapp Kabel, Prysmian Group, Stercontrol oraz Voith.

Źródło: Omega Communication

Wpis został opublikowany 31 Paź 2019 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Konferencja ELGOR 2019 za nami!”

 1. https://sites.Bubblelife.com/community/tow_truck_service_miami, 20 Lis 2019 o 10:33

  I do not know if it’s just me or if everyone else encountering
  problems with your blog. It looks like some of the written text in your
  posts are running off the screen. Can someone else please provide
  feedback and let me know if this is happening to them as well?

  This could be a issue with my internet browser because I’ve had
  this happen before. Appreciate it

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć